"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Čeští muslimové se školili v Rakousku jak propagovat islám v Čechách a na Moravě. V čele školených byli Větrovec a Palíšek

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 6.7.2016 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

V sousedním Německu a Rakousku je v posledních letech na vzestupu radikální výklad islámu v podobě tzv. Salafismu. Jak se ukazuje, tak si tento velmi problémový směr islámu nachází cestu i do prostředí české muslimské komunity. Mladí čeští muslimové navštěvuji pravidelně salafistické aktivisty v Rakousku a včele těchto aktivit stojí známí čeští konvertité k islámu – Lukáš Větrovec a Eduard Palíšek.
 

Co je salafismus?

Německá kontrarozvědka považuje salafismus za velice problémový radikální směr islámu, který se snaží veřejně tvářit tolerantně, ale uvnitř muslimské komunity šíří pojetí islámu neslučitelné s evropským pojetím společnosti a práva. Salafisté říkají, že ještě není čas na nastolení islámského režimu v Evropě, že je nejprve potřeba budovat zázemí a šířit islám (tzv. dawa) a až ve vhodný okamžik vystoupit proti naši evropské společnosti za použití násilí.

Co je dawa?

Základním tématem těchto muslimů je tzv. Dawa, tedy výzva nevěřících Evropanů k přijetí islámu. Proto se salafisté snaží učit své aktivisty jak nejlépe islám (prodat nevěřícím a jak nejlépe využít moderní poznatky z oblasti psychologie k manipulováni nevěřících Evropanů k přijetí islámu. Je to tzv. metoda GOPAS.
 
V Německu se aktivity salafistů odehrávají hlavně v rámci tzv. Kampaně Lies! Kdy salafisté rozdávají po německých městech kolemjdoucím korán a propagační materiály o islámu. Podobnou aktivitu v Rakousku provozuje i organizace Iman, která v tomto směru poskytuje školení a podporu i českým muslimským aktivistům, kteří navštěvují aktivisty organizace v Rakousku a účastní se některých jejich rakouských aktivit. Hlavně vzdělávacích. 

Větrovec a Palíšek mezi salafisty

Na jednom z takovýchto vzdělávacích soustředění byli mladí čeští muslimové z nichž se mi podařilo dle získaných fotografií identifikovat dva – Lukáše Větrovce a Eduarda Palíška. Jak se zdá, tak Větrovec i Palíšek vyvíjejí aktivity mezi mladými muslimy s cílem šířit mezi nimi radikální pojetí islámu a je otázkou na kolik o tom vědí představitelé českých mešit?

Proč se pohybují Větrovec a Palíšek mezi salafisty?

Základni otázkou je, na kolik jsou Větrovec, Palíšek a další mladí muslimové (převážně z Brna) ovlivněni salafismem a nakolik představují hrozbu pro budoucí bezpečnost České republiky? 
 
Když propukla známa kauza radikálních překladů pátečních kázání v brněnské mešitě, tak Větrovec vzal veškerou odpovědnost na sebe, byť jen četl české překlady arabských textů vedení mešity. Palíšek v té době již působil mezi českými muslimy a tvrdil, že Větrovce kontaktovali agenti české tajné služby a domluvili se s Větrovcem, že mu pomohou uniknout stíhání, když on bude na oplátku spolupracovat s nimi. Samozřejmě, že Větrovec souhlasil, ale okamžitě upozornil na celou situaci své muslimské spolupracovníky s dovětkem, že českým úřadům neřekne nic, co by mohlo poškodit muslimy nebo islám.
 
Palíšek byl také zajímavou postavičkou, kdy sice se před muslimy tvářil jako zbožný věřící, ale z mne neznámého důvodu si nahrával veškeré rozhovory co vedl s muslimy a pak se tím ještě chlubil před lidmi o kterých si myslel, že mají kontakty s českou tanou službou. Některé z těchto záznamu daroval i mé osobě, protože si myslel, že si mne tím koupi nebo si myslel, že jsme napojen na českou tajnou službu a prostřednictvím mne se tak bude moci on Palíšek stát agentem ...
 
Ať již jsou tedy motivace Větrovce a Palíška na aktivity se salafisty jakékoliv, tak se obávám, že představují zásadní hrozbu pro naší bezpečnost a hlavně nevěřím, že české úřady mají o této spolupráci nebo jejím rozsahu informace. Obávám se, že to bude podobné, jako v případě radikalismu v brněnské mešitě, kdy jsem na celý problém upozornil až já, jako odpadlík od islámu a české úřady do té doby tvrdily, že se v mešitě nic radikálního neděje, jak to taky mohly české úřady vědět, když jejich informátoři byli právě ti lidé co tam ten radikalismus šířili?
 
 
Také jsme psali:
Lukáš Lhoťan 
Je bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.
Fotografie ze semináře, jak šířit nejlépe islám/zdrojem je fotogalerie organizace Iman
Fotografie ze semináře, jak šířit nejlépe islám/zdrojem je fotogalerie organizace Iman
Fotografie ze semináře, jak šířit nejlépe islám/zdrojem je fotogalerie organizace Iman
Fotografie ze semináře, jak šířit nejlépe islám/zdrojem je fotogalerie organizace Iman
Fotografie ze semináře, jak šířit nejlépe islám/zdrojem je fotogalerie organizace Iman
Fotografie ze semináře, jak šířit nejlépe islám/zdrojem je fotogalerie organizace Iman
 

 

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace  | džihád
22868 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Islamizace Británie pokračuje mílovými krokyUprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděAmerický generál hovoří o puči, který proběhl v USA po 11. září, a plánu o napadání států – Irák, Afghánistán, Sýrie...a Írán

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minutUkradené výročí. Lidé v roce 1989 chtěli svobodu, a ta dnes stejně mizí. Prezident chce v listopadu mlčet, našel pochopení. Kromě knížete a Gazdíka...
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď