"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tradici zabíjet homosexuály zavedl sám Mohamed. I muslimští kamarádi Tomáše Halíka volají po zabíjení homosexuálu

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 27.6.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Hrůzné vraždění návštěvníků v gay baru v americkém Orlandu americkým muslimem Omarem Mateenem opět ukázalo, že mnozí muslimové si nejsou ochotni připustit možné kořeny spáchaného zla v islámu a v jeho tradici. Místo toho se skrze polopravdy snaží uniknout z nepříjemné debaty o souvislosti hrůzného činu s islámem a soustřeďují se na opakování mantry o nepřípustnosti uplatňování kolektivní viny vůči všem muslimům. Také stále opakují tvrzení, že islám s těmito činy nemá nic společného. V této argumentaci přizvukují vyznavačům islámu s nadšením i mnozí stoupenci multikulturalismu.

Al-Azhar je světově proslulé centrum islámu, kde se vzdělávají mnozí budoucí evropští muslimští duchovní. U nás jej mnozí, například profesor Tomáš Halík, označují za centrum umírněného islámu. Odborník tohoto centra „umírněného islámu“ prof. dr. Mohamed el Mokhtar Mohamed el Mahdi v této publikaci prohlašuje: „Tak my říkáme – a jsme pyšní na své náboženství a na jeho šarí’atskou nenapodobitelnost —, že první rada, kterou musíme hlasitě říct svým vládcům, lidem, mladým, je, že musíme co nejrychleji schválit ty zákony, které zakazují homosexualitu a považují ji za zločin, který si zaslouží pohrdání. A aby všechny legislativy ve všech arabských zemích obsahovaly vybraný trest za tento hrozný zločin. Také tyto legislativy musí obsahovat odstrašující trest pro ty, kteří skrze tyto nositele nemocí chtějí rozšiřovat tuto epidemii v našich zemích a chtějí žít mezi námi, a tím můžeme zničit prameny této nebezpečné choroby.“ (Strana 68)

Lukáš Lhoťan 
Je bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.

Pokračování článku.

Také jsme psali:

Podle muslimů byl Mohamed sexuální superman. Nepohrdl ukojit se na dítěti ani na staré ženě

 

Fotografie bojovníku Islámského státu schazujiciho údajného homosexuála z výškové budovy, jeden ze způsobu popravy dle islámského práva

Fotografie bojovníku Islámského státu schazujiciho údajného homosexuála z výškové budovy, jeden ze způsobu popravy dle islámského práva

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost  | islám
2937 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683