"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Evropské hodnoty: kritika EU je automaticky "ruská propaganda"

Autor: Neprojdou NO pasaran | Publikováno: 17.6.2016 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Tlak na média, která nejedou probruselskou, proimigrační, proislámskou linku, se stále stupňuje. Vzpomeňte kauzu Prima. Vzpomeňte na požadovanou cenzuru ze strany EU na sociálních médiích. Na pseudoanalýzy, nálepkující každou kritiku jako "nenávist". Nefunguje, lidé se umlčet nedají. A proto tu máme nový vynález: za proruskou propagandu označíme defacto jakoukoliv kritiku EU. Na to by ti blbci mohli slyšet, že, soudruzi?

Ruská propaganda zaměřená na české publikum nepochybně existuje. Má ale, jak se dá vyčíst z různých průzkumů k oblibě Ruska a Rusů, mnohem menší dopad, než je kolem ní řečí. Dá se na ní ovšem báječně trénovat netolerance k plebejcům, a kriminalizovat tak jejich názory tam, kde nedrželi krok s elitou. Jakýkoliv nevhodný názor se označí jako ruská propaganda a zlikviduje. 

Analýza manipulativních technik 

Exemplárním případem takové "propagandy naruby" je nejnovější dílko dvou brněnských sociologů a think-tanku Evropské hodnoty, prezentované roztomilým Jakubem Jandou a podpořené z peněz... no hádejte. Nese název Analýza manipulativních technik na vybraných českých serverech. 

Studie u serverů sledovala, „zda jejich zpravodajství straní Rusku a/nebo výrazně kritizuje Západ, tedy USA, EU či NATO“. První divná věc: Díky spojce „nebo“ se dá usoudit, že už samotná kritika Evropské unie, NATO či Ameriky může být podle autorů "proruská činnost", stranit Rusku přitom vůbec nemusíte.

Druhá divná věc je záhadný, podivně zdůvodněný výběr médií.

„Z deseti nejčtenějších českých zpravodajských serverů byly vybrány ty, které jsou často zmiňovány (kde? kým? a nemá být kritériem náhodou spíš napojení na Kreml?) jako portály, které dávají prostor (to jako že necenzurují a informují?) prokremelsky orientované dezinformační kampani a aktivně pomáhají hájit politiku současného Ruska a jeho pohled na dění ve světě i u nás.“

Autoři do studie vybrali kromě AC 24, Svět kolem nás, Info.cz a Sputnik také v brněnské i pražské "kavárně" velmi neoblíbené Parlamentní listy. Ty jsou nenáviděné, protože mají velkou čtenost, necenzurují jako Babišpress a Bakalospekt a dávají prostor jakýmkoliv názorům, i těm lidovým, hloupým i chytrým. Ale Kreml?

Ďábelsky rafinovaná dezinformační kampaň

Co to má ale společného s ruskou propagandou? Kromě osobních předsudků autorů nejspíš nic. A totéž potvrzuje i analýza. Informace o Rusku, zveřejňované v Parlamentních listech, se ukázaly jako vyvážené. A teď se podržte, přijde perla!

Vyváženost pozitivních i negativních informací totiž není známkou objektivity, ale RAFINOVANÝM TRIKEM ruské propagandy! Ta se totiž pozná tak, že nepíše pozitivně o Bruselu a občas ocituje i někoho z kritiků EU, nebo dokonce samotného prezidenta Zemana. Hrůza, nemyslíte?

Více než o Putinovi, mluví Zemanovi a Babišovi, Putina navíc nijak výrazně pozitivně nehodnotí. Lépe je na tom čínský prezident, ale podobně z hodnocení vychází i B. Sobotka. Navíc o Rusku často mluví neutrálně (ve 2/3), zbývající zmínky jsou vyrovnány (negativní a pozitivní cca 1:1).

Na místě je otázka: dělají si z nás autoři srandu, je to parodie, nebo to myslí opravdu vážně? A pokud vás bude zajímat třeba působení propagandy americké, nebo čínské, máte smůlu. Neexistuje.

K čemu je tahle móda dobrá?

Jak píše v komentáři Daniel Kaiser, komentátor ECHO24.cz: "Na ruskou propagandu se dá svést řada nedorozumění, jež mezi elitami a plebsem v Evropě vznikají. Tomáš Halík nemusí vysvětlovat, jak se snesou jeho mravní nároky s jeho mecenášem Luďkem Sekyrou. Čeští zastánci Barnevernetu nemusejí vysvětlovat, jak to sami měli s norskými fondy, když o norské sociálce kriticky pojednal ruský dokument, čili kremelská propaganda (to není úplně legrace, na kritičku Barnevernetu Jitku Chalánkovou v její TOP 09 někteří kolegové hledí, jako kdyby byla infikovaná – ruskou propagandou)."

Také jsme psali:

Bestseller: Islám vyhodí Evropu do povětří!

A zatím v EU...

A zatím evropská komisařka Věra Jourová před dvěma týdny podepsala s Facebookem, Twitterem, Youtubem a Microsoftem dohodu o cenzuře, kde se firmy zavázaly také "podporovat nezávislé názory proti xenofobii, nenávisti a přistěhovalecké politice vlád" (v originále: promoting independent counter-narratives, proti čemu, je zřejmé z kontextu).

Ale to je ta dobrá propaganda, má v Praze zastoupení a vypisuje granty. 

 

Jestli něco v důsledku přihrává body Kremlu, tak to je především znechucení občanů ČR nad samotnou politikou Bruselu. A neustálá masáž stupidní, agresivní a nekritickou probruselskou a potažmo proimigrační propagandou valící se na ně z éteru, ČT počínaje. Výsledkem těchto snah bude nakonec pravý opak.

Soudruzi z nového totalitního sajuzu - Evropské unie

Soudruzi evropského sajuzu - Evropské unie

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | Česká republika  | islamizace  | islám  | imigrace  | přistěhovalectví  | integrace
2610 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nebude rád: Charlie Hebdo vyšel s karikaturou ErdoganaArméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuKadyrov: Macron je terorista číslo jedna!Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Česko selhává. Blahobyt? Je to jinak. Analytik Štefec o posledních 30 letechDůchodce zavřít doma! Žádné večírky, jinak hrozí: Z oslavy narozenin do márnice
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď