"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

30 dětí znásilněno v tureckém uprchlickém táboře

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 12.6.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Turecký list BirGün oznámil, že až třicet syrských dětí bylo znásilněno v tureckém uprchlickém táboře Nizip nedaleko od Gaziantepu. Předpokládaným pachatelem násilností na 30 dětech byl uklízeč – noviny jen označují iniciálami EE –, a již byl zatčen. Vedle hrůznosti této zprávy je podezřelé i to, že o zneužívání se vědělo, ale zveřejněna byla tato skutečnost až nyní v rámci mocenského boje namířeného proti odcházejícímu premiérovi Davutoglu.

Za bezpečnost v táborech zodpovídá AFAD, což je výbor pro krizové události při úřadu tureckého premiéra. Nizip byl navíc tureckými úřady považován za vzorový uprchlický tábor, který během své nedávné návštěvy Turecka osobně navštívila německá kancléřka Angela Merkelová.
 
Vyšetřování iniciovala vojenská stráž vnější strany tábora, jež dalekohledem spatřila podezřelé pohyby kolem vany. Jeden z důstojníků v rozhovoru pro BirGün uvedl, že podle něj je za tento incident přímo odpovědný AFAD.
 
Turecká tisková agentura Dogan uvádí, že v táboře lze ubytovat až 14 000 uprchlíků, ale v současnosti je v něm jen 10 800 Syřanů. Tábor je nyní v centru pozornosti i kvůli dalším skandálům, které začínají pronikat na veřejnost. Nedávno publikované zprávy ukazují, že turecká armáda běžně střílela na syrské žadatele o azyl, takže Amnesty International označila Turecko za „nebezpečné“ místo pro žadatele o azyl.
 
Hlavní opoziční síla v zemi, Republikánská lidová strana (CHP), požaduje zahájení parlamentního vyšetřování a v pátek vyslala do Nizipu delegaci. Na svém twitterovém účtu to oznámil Veli Agbaba, místopředseda CHP.
 
 
Také jsme psali:

Neuvěřitelné! Švédska policie veřejně přiznala, že za většinu sexuálních útoků ve švédských bazénech mohou uprchlíci a imigrantia

Když se migrantovi utopí dítě, tak to není problém bílého muže, řekl světoznámý egyptolog Bárta

Britský muslim by chtěl v Česku zavést islámské právo

Bestseller: Islám vyhodí Evropu do povětří!

 
Ilustrační snímek

Klíčová slova: imigrace  | přistěhovalectví  | Turci
2808 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683