"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Židovský expert vystoupil v ČT o uprchlících a ohrožení Evropy. Moderátor jen lapal po dechu

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 5.6.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

„Jde hlavně o informace – před a během boje. Musíme být hlavně připraveni a mít strategii. Je důležité, aby všechny jednotky spolupracovaly,“ řekl k bojům Bohbot. Následně uvedl, že na místě rozhodně nepůsobí vysoce specializované jednotky. „Kromě milicí z Íránu tam jsou amatéři a já očekávám, že ty výsledky nebudou tak dobré. Nejde jen o vojáky, musí se také spolupracovat. A já to vidím moc špatně, bude hodně civilních obětí,“ dodal k tomu Bohbot.

„Co se dá udělat pro to, aby bylo civilních obětí co nejméně?“ zeptal se jej následně moderátor Daniel Takáč. „V našem případě nic. Na místě je více než 50 tisíc civilistů, ale oni se nedostanou ven. Islámský stát civilisty používá. Osobně si myslím, že někteří lidé budou mít radost, když bude hodně mrtvých a zraněných mezi civilisty,“ uvedl Bohbot. „Osobně myslím, že budou mít radost, když tam budou smutné výsledky, a že to budou používat. Víme, že oni umí používat takové situace. Jako propagandu,“ dodal.

Bohbot se také vyjádřil ke slábnutí vlivu Islámského státu. „Dneska to je Islámský stát, možná příště to bude zase al-Káida. Osobně já myslím, že je jedno, s kým bojujeme, radikální islám je všude,“ myslí si. 

Jeho prognóza dalšího postupu Islámského státu není pro Evropu dobrá. „Překvapili všechny. Oni půjdou dál. Třeba do Evropy, třeba do České republiky,“ ohromil Takáče Bohbot. „Je jich víc než 200 tisíc a oni už tam nemůžou bojovat. Hodně z nich jich tam zůstane, ale ostatní... Chtějí udělat dojem, chtějí změnit svět,“ pokračoval ve svých myšlenkách Bohbot.

Svůj názor uvedl také k uprchlické krizi. „Nevidím důvod, proč by měli uprchlíci přijít sem. Je to něco úplně jiného, když někdo přijde sem a chce pracovat, chce nový život. Tomu rozumím, ale když tam je válka, ať bojují,“ řekl razantně s tím, že by zamezil přístupu uprchlíků do Evropy. 

A co evropské armády? „Máte třeba špičkové speciální jednotky, ale armády například nemají zbraně. Česká armáda by měla také posílit. Má sice dobré lidi, ale nemají rozpočet, nemohou si koupit to, co potřebují,“ řekl. Se slovy, že rozhodně není dobré prozrazovat mezery v bezpečnosti Evropy, „protože na ČT24 se dívají i jiní diváci“, se Bohbot s Takáčem rozloučili.

Zdroj zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zahranicni-expert-vystoupil-v-CT-o-uprchlicich-a-ohrozeni-Evropy-Moderator-jen-lapal-po-dechu-438182

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví  | islamismus  | džihád  | válka
3804 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Česká muslimka vzkazuje: Nenávidím nevěřící a pokud se vrátím do Čech, tak Vás budu zabíjetSalafitský islám - lidově wahabismusMinistr vnitra: Budou-li na hranicích rychlé azylové procedury, nepotřebujem azylová centra!Pobodání v Curychu: Zatčeno afghánské dítěMěla to být akce pro děti za 400 000 EURO, ale nakonec zbylo dětem jen 30 000 a 370 000 sežrali aktivisti

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnémuZelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardisté

ParlamentniListy.cz

ODS bez Kubery? Firemní sociolog varuje: Pokud se jeho role ve straně někdo co nejrychleji neujme...Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...
Články autora
Průzkum
Obáváte se masové imigrační vlny z Balkánu? Německý ministr vnitra Seehofer prohlásil, že se obává desetitisíců imigrantů z Balkánu a alarmoval Evropskou komisi. Obáváte se taky?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď