"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Premiér Singapuru: „Můžeme integrovat všechna náboženství a rasy, kromě islámu“

Autor: Josef Zbořil | Publikováno: 22.5.2016 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Lee Kuan Yew (1923-2015), jeden ze zakladatelů Singapuru, ex-předseda nejdominantnější singapurské politické strany PAP a ex-premiér z let 1960 až 1990 je považován za jednoho z nejúspěšnějších státníků 20. století, který dovedl Singapur k nezávislosti a vybudoval prosperující mini-stát se světově prosperující ekonomikou a etnicky různorodou populací. Odešel z aktivní politiky jako světově nejdéle sloužící premiér a ve svých 92 letech, měl málo co ztratit v rozhovorech o svém myšlení a úvahách.
 
Proto je snad tak jeho otevřenost v diskusi o asimilaci muslimů pochopitelná, ale přesto zarážející ve světě politické korektnosti a povinné citlivosti pro muslimy, u kterých se nikdy neočekává, že ji boudou oplácet. Singapur má podstatnou muslimskou menšinu, tvořenou většinou Malajci, ale také indickými muslimy. Po celou dobu své historie Singapur usiluje, aby etnické napětí v jeho rozmanité populace bylo minimalizované (etničtí Číňané tvoří největší skupinu [74%], následují je Malajci [13%], Indové a jiní - včetně mnoha lidí ze Západních zemí). Jednou v 60. letech byl Lee představitelem fúze s většinově-muslimskou Malajsii, ale brzy od toho upustil. Ve své knize o budoucnosti Singapuru, sdělil své úvahy a Ohledně posouzení pokroku v různorodé společnosti v Singapuru, uvedl, že:
 
"Musím mluvit otevřeně, aby to mělo vůbec smysl diskutovat, ale nechci urazit muslimskou komunitu. Myslím, že jsme postupovali velmi pěkně, dokud nepřišla islámská vlna a když mě žádáte o můj pohled, tak ostatní komunity mají snadnější integraci – získávání přátel, uzavírání sňatků a tak dále, Indové s Číňankami, Číňané s Indkami - než muslimové. To je výsledek přívalu z arabských států. Řekl bych, že dnes můžeme integrovat všechna náboženství a národy kromě islámu. Myslím, že muslimové sociálně nezpůsobují žádné problémy, ale jsou odlišní a žijí odděleně. Moje generace byla integrována, kdy jsme sedávali a jedli společně, ale nyní když chodíte do školy s Malajci a Číňany, tak je tam jídlo halal a ne-halal a stejně tak i univerzity. A oni mají tendenci sedět odděleně, aby nedošlo ke kontaminaci. Vše to vede do sociální propasti. Výsledkem je "závoj" mezi lidmi.“
 
Na otázku, co muslimové v Singapuru musí udělat, aby se integrovali, odpověděl: "Být méně přísní v islámských obřadech a řekli: "Dobře, budu jíst s vámi."
 
Lee Kuan Yew byl všeobecně považován za jednoho z předních světových stratégů a věřil, že militantní islám je sycen nejistotami a odcizením, které globalizace vytváří mezi méně úspěšnými a uvedl, že: „Po 40 letech nerovnoměrného ekonomického rozvoje, mnoho Arabů cítí vztek a ponížení, že jejich kdysi slavná civilizace byla oslabena Západem, především Amerikou a poškozena jeho nemorální kulturou".
 
Lee Kuan Yew identifikoval několik hlavních příčin islámského terorismu a jmenoval Saudskou Arábii a její peníze z ropy jako jednoho z hlavních viníků šíření radikálního islámu. Na otázku jak islám ovlivňuje islámský extremismus odpověděl: "Muslimové nás chtějí asimilovat. Je to pro ně cesta jednosměrnou ulicí a nemají možnost výběru. Muslimové sociálně nezpůsobují žádné problémy, ale jsou odlišní a separovaní...Islám je výlučně exkluzivní."
 
Zdroje:
 
https://creepingsharia.wordpress.com/2015/03/31/singapores-founding-father-we-can-integrate-all-religions-and-races-except-islam/
 
http://www.theaustralian.com.au/business/business-spectator/lee-kuan-yew-and-how-to-fight-islamic-terrorism/news-story/737c93eaaf75e8526e65fea2bc5f02e5
 
Převzato z blogu autora zboril.blog.ihned.cz
 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | islám  | integrace
3343 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683