"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V pražské mešitě se modlí, aby Alláh nechal zvítězit islám a posílil muslimy. Veřejnosti ukazují tvář liberální a mezi sebou kážou islámský imperialismus!

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 12.5.2016 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Od doby co jsem veřejně odešel z muslimské komunity a začal upozorňovat na extremismus v řadách českých muslimů, tak proběhlo medií několik kauz o tom, jak se v pražské či brněnské mešitě hlásá nenávist a netolerance. Muslimové proto radikálně změnili svou mediální prezentaci před českou veřejnosti a snaží se tvářit liberálně a neortodoxně. Jenže uvnitř českých mešit probíhá dále hlásání ortodoxního islámu a cílem je vítězství islámu nad nevřícími. Za toto se například modlili účastníci páteční modlitby v pražské mešitě dne 6 května 2016, celé kázání zde.
 
Podle českého překladu kázání muslimského duchovního pražské mešity pana Ahmada Rajaba, řekl tento muslimský učenec: „Bratři a sestry, budeme všichni před Vznešeným a Všemohoucím Alláhem dotázáni na naše bratry a sestry, kteří byli zabiti, stali se obětí nespravedlnosti, byli mučeni: „Co pro ně kdo udělal z toho, co bylo v jeho moci?“ A Alláh je Vševědoucí. Není nic snazšího než se zajímat o jejich věc, o jejich podporu, šířit dál zprávy o tom, co se jim děje, jak jsou vystavováni vyhladovění, blokádě, ničení, děti a ženy se stávají terčem a jsou zabíjeny, terčem se stávají také školy, nemocnice, záchranáři a další. Není nic menšího než doručit základní pomoc, kterou potřebují, není nic snazšího, než se za ně modlit. Prosím Alláha, aby ulevil našim bratřím v Sýrii, v Palestině, v Iráku, Jemenu, Barmě a všude na světě. Aby nechal zvítězit islám, posílil muslimy, zničil tyrany a odpustil nám naši nedostatečnou pomoc a podporu našim utlačovaným bratřím a sestrám.“
 
Jak je vidět bedlivému oku muslimského cenzora unikl do českého překladu menši detail. Muslimové byli vyzvání, aby se modlili za „aby (Alláh) nechal zvítězit islám, posílil muslimy.“ Pokud by cílem muslimů nebylo islamizovat Českou republiku, odstranit naše zákony a nahradit je islámskými, jak sami čeští muslimové hlásají v jimi vydané knize o základech víry v Alláha – kvůli které stojí teď místopředseda Ústředí muslimských obcí v ČR Vladimir Sáňka před soudem, tak proč by jinak hovořili o tom, „aby (Alláh) nechal zvítězit islám, posílil muslimy?“ 
 
Cenzoři z českých mešit si budou muset dávat bedlivější pozor na to, co a jak překládají do českého jazyka. Kdoví co vše vlastně hlásají v arabštině v českých mešitách? O propojení českých muslimů na islámské extremisty píši podrobněji ve své knize Eurabia - mýtus nebo realita budoucnosti? Zde.
 
Lukáš Lhoťan 

Je bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.

Některé z článku Lukáše Lhoťana
 
Ilustrační fotografie z brněnské mešity

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace  | islám  | džihád
11118 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683