"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Satanské verše aneb jak se Mohamed snažil podbízet pohanům a poté řekl, že byl ošálen ďáblem ...

Autor: Ali Sina | Publikováno: 10.5.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Mohamed si velice přál obracet lidi na své náboženství. Usoudil, že pokud uzná božstva, která tolik milují, přijmou ho za Božího proroka. Proto řekl, že anděl Gabriel mu přinesl nové zjevení, v němž se hlásá, že dcery Alláhovy, tři bohyně jménem Uzzá, Lát a Manát, jsou krásné a smějí se přimlouvat u Boha. Kurajšovce to potěšilo a  došli k  závěru, že teď když Mohamed bohy uznal, přestane urážet náboženství Mekkánců a zavládne mír. Když se novina donesla do Habeše, muslimové se zaradovali a mnozí se vrátili do Mekky.
 
Jenže ačkoli byla válečná sekera zakopána, Kurajšovci o konverzi k islámu neprojevovali zájem. Navíc tím, že Mohamed prohlásil méně významné bohy za přímluvce u Alláha, udělal ze své víry něco, co se od  náboženství Kurajšovců vůbec nelišilo. Z  toho důvodu oznámil, že jeho slova nepocházela od Boha, nýbrž od Satana, který mu je vložil na jazyk, aniž by si toho Mohamed všiml. Proto příslušné verše prohlásil za satanské, všechno vzal zpátky a stoupencům přikázal, aby se vrátili do Habeše.
 
 
 

Klíčová slova: islám  | historie
4771 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď