"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pokud ale u nás uprchlíci pracovat nechtějí, tak situaci nemůžeme řešit tím, že necháme vznikat ghetta, nebudeme začleňovat lidi do společnosti a místo toho budeme rozdávat dávky

Autor: Redakce | Publikováno: 4.5.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Na Blízkém východě a v Africe pracuji už 26 let. Dobře vím, že lidé, kteří nejvíc potřebují naši akutní pomoc, neemigrují prostě proto, že na to nemají peníze. Ani kdyby se několik nejchudších rodin složilo, tak nedají dohromady několik tisíc dolarů potřebných k přepravě jednoho svého člena do Evropy. To jsou třeba lidé z horských oblastí v Etiopii, kteří řeší, kolik dětí v rámci jedné třídy připadá na jednu učebnici nebo jestli si jejich syn může vzít do mrazu boty, aby je moc neošlapal, aby je za pár let mohla nosit jeho mladší sestra. Do Evropy dorazí často ti, kdo si to mohou dovolit. Ti, co pomoc potřebují absolutně nejvíce, v Evropě příliš nejsou. 
.....
Pokud ale u nás uprchlíci pracovat nechtějí, tak situaci nemůžeme řešit tím, že necháme vznikat ghetta, nebudeme začleňovat lidi do společnosti a místo toho budeme rozdávat dávky. Severské země, kde je sociální systém nejštědřejší, přiznávají už nyní, že někteří běženci jejich sociální systém zneužívají.
 
 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | Česká republika  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví
3539 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683