"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Západ na vlně radikálního humanizmu, který stál již u vzniku fašizmu a komunizmu?

Autor: -bj- | Publikováno: 2.5.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Západní občané přestávají mít dobrý pocit z ideově-politického ubírání se svých vlád, s vývojem své civilizace. A právem. Relativizace a pošlapávání tradičních hodnot a násilná protekce a protěžování cizorodých kultur a externích obyčejových paradigmat podrobuje Západ stále radikálnějším, absurdnějším a devastujícím fenoménům, a to vše rádoby ve jménu humanizmu a demokracie.
 
A jak to, že někdejší humanizmus vzešlý z křesťanských principů, byl později uzurpován převratnou liberalizující Renezancí, a došel ve své radikalitě až tak extrémního stádia jako fašizmus, komunizmus či stádia dnešní sveřepé imigrační a islamizační politiky a lítého hájení kdejakých lidských nároků a práv, že je znovu zahlazování původních evropských národních identit viděno jako účelné a legitmní?
 

Multikutuní imigrační a dechristianizační politika dnešní tak zvané civilizované Evropy sojí na stejném extrémistickém základě radikálního humanizmu jako fašizmus a komunizmus

Podle ko-předsedy Svazu spisovatelů Ruska, Sergeje Perevezenceva, u základu příčiny úletu humanizmu do radikálních a fatálních patologických extrémů, je to, že původně křesťanský humanizmus vzešel z patření na Boha, který je Dárcem bytí a tedy principů bytí, a promítání těchto do cítění, mravnosti a praxe. Naprotitomu humanizmus, který přestal být teocentrickým, na adorační piedestál postavil člověka, a učinil člověka s jeho často i protichůdnými dobovými vrtošivými chtěními a zdáními pak normou a apelem. Odchod od principiálního – univerzálně vzájemně dobrotvorného, k relativnímu - modloslužebně subjektivnímu, se však neobejde bez devastačních kontradikcí – antagonizmů ústících do nenávisti, potírání až ke zrůdnému vyhlazování druhých ze sdílené existence. Ďábelskost toho, pak spočívá v tom, že se jedním vyhlazením tento proces nezastaví, ale naopak řetězí, a nenávist a vyhlazování pak znovu propuká mezi zbyvšími-někdejšími spojenci, a spěje až totálnímu sebevyhlazení.
 
Doporučujeme k tématu:
 
Perevezencev tak jednak varuje, že stávající multikutuní imigrační a dechristianizační politika dnešní tak zvané civilizované Evropy stojí na stejném extrémistickém základě radikálního humanizmu jako fašizmus a komunizmus, a jednak vyzývá k mravnímu vystřízlivění a seznání, že bez víry v Boha–Původce dobra, Církve a tradiční rodiny není šťasného života.
 
zdroj:
http://www.pravda.ru/society/how/11-04-2016/1297997-perevezentsev-0/
 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | historie
3350 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď