"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Co není dovoleno demokratickému Polsku, tak je dovoleno islámskému Turecku! Aneb jak EU podporuje islámskou totalitu a nenávidí demokracií v Polsku.

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 28.4.2016 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Léta tvrdím, že Turecko do EU nepatří. Svými činy, svou rozpínavostí i náboženstvím patří tam, odkud turko-tatarské kmeny na evropské území přišly, do Asie.
 
Léta tvrdím, že Turecko do EU nepatří. Svými činy, svou rozpínavostí i náboženstvím patří tam, odkud turko-tatarské kmeny na evropské území přišly, do Asie. Evropští politici už zapomněli, jak islámští Osmané po staletí terorizovali Evropu? Erdogan svou vizi neskrývá: chtěl by oživit zašlou slávu Osmanské říše. Dobře ví, že díky levicovým politikům v EU není bez šancí. A právě politické vedení EU Turecko usvědčuje přinejmenším z dvojího pokrytectví, o Kypru ani nemluvě.
 
Arabové tvoří v Izraeli 20% menšinu a žádají na území, které vítězné velmoci po I. světové válce vyčlenily pro „znovuvytvoření vlasti pro židovský národ, samostatný stát. Tento požadavek chtějí prosadit za každou cenu. Podle Charty Fatahu z 1.7.2009 také silou zbraní a občas i teroristickými útoky. A svět v tom úsilí Araby finančně i politicky podporuje a tleská jim.
 
Kurdové v Turecku také tvoří 20% menšinu a také požadují samostatnost a nezávislost. A také oni si občas pomáhají teroristickými útoky. Turecko arabské požadavky v Izraeli podporuje, ale svým vlastním kurdským spoluobčanům stejné požadavky odmítá. A svět zůstává k požadavkům kurdské menšiny téměř hluchý.
 
Když Erdogan se svou islámskou politikou vyhrál volby v Turecku, prosadila jemu poslušná vláda výměnu ve vedení státních institucí. Tisíce soudců, státních zástupců i policistů byly propuštěny. Pokračovaly čistky v armádě a došlo i na novináře. Největší Erdoganův odpůrce žije v exilu. A takové Turecko je dál v NATO a má podporu i sympatie nejvlivnějších zemí v EU.
 
Když konzervatisti v Polsku vyhráli volby, začali do vedení významných státních institucí dosazovat „své“ lidi. Je to běžná praxe volebních vítězů. Protesty polské levice, jak jinak, podpořili levicoví politici v EU a začali téměř Polsku vyhrožovat. Nemělo by se všem měřit stejným metrem?
 
Zdroj: http://orlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=499980
 
 

Klíčová slova: EU  | Turci  | Polsko
3369 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď