"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kniha světoznámého exmuslima Alího Síny poprvé v češtině - Stručný životopis zakladatele islámu

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 15.4.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Kauza dánských karikatur z roku 2006, která rezonuje našimi médii do dnešní doby, vražda nizozemského režiséra Thea van Gogha či vyvraždění hinduistů během muslimské nadvlády v Indii mají jednoho společného jmenovatele – a tím je zakladatel islámu Mohamed. Ve jménu jeho a jeho učení se odehrávají dobré i zlé činy a ve jménu ochrany jeho cti jsou rukou muslimů vražděni ti, kteří si dovolí Mohameda kritizovat nebo zesměšňovat.

Kdo ovšem byl Mohamed a jaký je jeho životní příběh? S tím nás na stránkách této knihy seznamuje bývalý muslim Alí Síná, který byl kdysi sám vychováván ve víře v Mohameda a v jeho učení. Kniha představuje stručný Mohamedův životopis, a jakožto příspěvek k vyvážené diskusi o islámu je určena především studentům středních škol.

Kniha je od pátku 15 dubna zaváděná do distribuce a zájemci si i mohou zakoupit i na mých přednáškách v Hošťálkové (16.4) a Sušici (17.4). 

Knihu si je možné zakoupit i v eshopu zde.

Alí Síná je také autorem knihy Jak porozumět Mohamedovi a muslimům?

Stručný životopis zakladatele islámu
Alí Síná
Nakladatel: Lhoťan Lukáš
ISBN: 978-80-906030-5-9, EAN: 9788090603059
Popis: 1× kniha, brožovaná, 88 stran, 14,2 × 20,5 cm, česky
Rozměry: 14,2 × 20,5 cm
Rok vydání: 2016 (1. vydání)

Také jsme psali

 

Kdo je Alí Síná?

Alí Síná je pseudonym jednoho z nejvlivnějších exmuslimských intelektuálů a zakladatelů organizace Faith Freedom International (její webové stránky jsou zakázány například v Saúdské Arábii a čelily opakovaným útokům islámských hackerů). Narodil se v Íránu, studoval v Pákistánu a Itálii a dnes žije v Kanadě. Veřejně působit začal v roce 1990.
 
Síná je členem správní rady Stop Islamization of Nations, jejímiž dalšími členy jsou lidé z řad křesťanů, židů, ateistů a hinduistů. Síná vyhlásil veřejnou sázku, že dá 50 000 dolarů tomu, kdo mu dokáže, že zakladatel islámu Mohamed nebyl „narcista, násilník, pedofil, smilník, mučitel, masový vrah, člověk pěstující kult vůdce, úkladný vrah, terorista, šílenec a  drancovník“. Doposud to žádný muslim nedokázal…
 
Sínovi bylo od muslimů vyhrožováno smrtí a dva muslimští duchovní z Indie vypsali odměnu 20 000 dolarů pro jeho vraha. Webové stránky Alího Síny a Faith Freedom International jsou:
 
www.faithfreedom.org
www.alisina.org
 

Klíčová slova: náboženství  | Česká republika  | islamizace  | islám
3314 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď