"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Evropský prezident Schulz: EU na šikmé ploše, hrozí „imploze“!

Autor: -bj- | Publikováno: 13.4.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz v souvislosti s nárůstem euroskepticizmu a ztrátou důvěry občanů varoval, že EU se již delší dobu nachází na šikmé ploše a hrozí jí  „imploze“. Ze spoluodpovědnosti za ztrátu důvěry občanů v evropské instituce obvinil předsedy vlád všech členských zemí – potažmo tedy i premiéra Sobotku, přičemž jim vyčítá, že se dost nezasadili, aby „získali srdce občanů“. V důsledku toho se podle Schulze nedá vyloučit, že se i v dalších členských státech dostanou k moci pravicoví a levicoví populisté, a v kurzu budou referenda za vystoupení EU.
 
EU dnes již prakticky nikomu žádnou přidanou hodnotu nepřináší, a de facto pozbyla důvod své existence, a to i se všemi jejími multikulturními, imigračními, inkluzivními či genderovými ideologiemi, které se ve světle dnešní reality jeví jako zpátečnické a naivní, a patří již na smetiště dějin. Evropská integrace, zvláště hospodářská a měnová, uskutečňovaná na pochybný ideologický befél (navzdory hlasům švejkovské selské moudrosti „lidičky neblázněte!“), byla předem odsouzena k nezdaru.
 
Evropské státy dnes začínají seznávat, že integrace v Evropě napříště musí probíhat přirozeně, na národní, bilaterální a regionální bázi, přičemž není na závadu, ale naopak účelné, aby vazby mezi některými státy byly těsnější a jinde volnější. Kolektivizovat, dávat všechno dohromady a dělat všechno společným na ideologický befél se za socíku ve východní Evropě již kdysi snažili komunisti, s úspěchem ne nepodobným jako EU.
 
zdroj:
http://www.dw.com/en/european-parliament-president-schulz-warns-of-implosion-of-eu/a-19179812
http://www.faz.net/aktuell/politik/europaeische-union/martin-schulz-sieht-bedrohung-durch-europafeindliche-bewegungen-14173019.html
http://www.wirtschaft.com/martin-schulz-warnt-vor-implosion-der-eu/
http://www.sudinfo.be/1547250/article/2016-04-11/brexit-schulz-met-en-garde-contre-une-implosion-de-l-ue
http://www.finanznachrichten.de/nachrichten-2016-04/37032584-martin-schulz-warnt-vor-implosion-der-eu-003.htm
http://www.flensburg-online.de/blog/2016-04/martin-schulz-warnt-vor-implosion-der-eu.html
http://www.lesoir.be/1178225/article/actualite/fil-info/fil-info-belgique/2016-04-11/brexit-schulz-met-en-garde-contre-une-implosion-l-ue
 

Klíčová slova: EU
2806 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683