"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

I po 100 letech je arménská genocida stále živým tématem. Je těžké uznat, že přes milion a půl lidí bylo povražděno? Pro Turky a muslimy ano!

Autor: Arménská Genocida | Publikováno: 12.4.2016 | Rubrika: Historie
Ilustrace

I po 100 letech je arménská genocida stále živým tématem. Je těžké uznat, že přes milion a půl lidí bylo povražděno? Doufáme, že Česká republika oficiálně uzná genocidu Arménů. Víme, že český národ genocidu uznal a děkujeme. Ještě je třeba, aby genocida Arménu byla uznána na diplomatické úrovni.
 
Proč uznat genocidu? Uznat proto, aby se již neopakovala nejen na Arménech, ale nikde jinde.
 
Jeden z diskutujících na stránce Arménská genocida napsal:
No jo, mna za toto skoro zavreli za rozvracanie tureckej republiky....,bol som v Gaziantepe v muzeu a samá osmanská ríša, všetko oslavy tureckých agresorov- tak som sa opýtal, že prečo v tom múzeu nieje nič o arménskej genocíde...., na čo zamestnanci zavolali políciu a tí ma vyviedli, keď som sa ohradil,prečo ma vyvádzajú, policajti odpovedali,že možem byť rád, že to riešia iba takto,lebo keby chceli,tak ma zavrú ,kedže turci majú slovné spojenie ARMENSKA GENOCIDA, v trestnom zákone ako rozvracanie republiky a navyše ešte si tam nikto nedovolil to čo ja, za 80 rokov existencie múzea, takže tak...
 
Více k tématu Arménského holocaust se můžete dočíst v knize Lukáše Lhoťana zde.
 
Videoklip k připomenutí tragedie Arménského holocaustu
 

Klíčová slova: Turci  | terorismus  | válka
2872 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď