"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Svobodní proti řešení italských problémů s imigranty na úkor ČR

Autor: Redakce | Publikováno: 5.6.2009 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Možnost EU pomocí většinového hlasování určovat jednotnou azylovou politiku je pro Svobodné jedním z důvodů odmítání Lisabonské smlouvy. Strana svobodných občanů odmítá, aby se rozhodnutím shora a proti českým zájmům přenášel italský či francouzský problém s imigranty na české území.

V souvislosti s aktuálně svolaným summitem EU k otázkám imigrace Svobodní odmítají, aby česká delegace odjela na summit do Lucemburku jen coby moderátor diskuse.

„Je-li ČR předsednickou zemí, pak to měla být ona, kdo takový summit svolává či nikoliv. Nechat si summit svolat Francouzi a pak mu předsedat bez vlastního názoru je nepřijatelné. Předsednictví Radě EU nás nezbavuje práva na vlastní názor,“ upozorňuje Petr Mach, předseda Svobodných.

„Společná azylová politika není nezbytná pro fungování Evropské unie. Naopak, členské státy by si měly ponechat možnost nastavovat různě přísnou azylovou politiku k řešení svých problémů,“ uvedl Jiří Payne, leader Svobodných do Evropského parlamentu.

„ODS a ČSSD dobře věděly, že Lisabonská smlouva umožňuje většinové hlasování o azylové politice, přesto ji protlačili parlamentem a nehleděly tak na český zájem,“ připomíná Jaroslav Bachora, místopředseda Svobodných.

Citace:

„Jsme předsednickou zemí, nejedeme do Lucemburku s českým stanoviskem, ale hledáme kompromis mezi členskými státy a komisí," řekl iDNES.cz ministr Martin Pecina. (zde)
 

Lisabonská smlouva zavádí v oblasti azylové politiky většinové hlasování oproti stávající jednomyslnosti:

Evropský parlament a Rada [přijímají] řádným legislativním postupem opatření týkající se společného evropského azylového systému, který obsahuje:

a) jednotný azylový status pro státní příslušníky třetích zemí platný v celé Unii;
b) jednotný status doplňkové ochrany pro státní příslušníky třetích zemí, kteří, aniž by získali evropský azyl, potřebují mezinárodní ochranu;
c) společný režim dočasné ochrany vysídlených osob v případě hromadného přílivu;
d) společný postup pro udělování a odnímání jednotného azylového statusu nebo statusu doplňkové ochrany;
e) kritéria a mechanismy pro určení členského státu příslušného pro posouzení žádosti o azyl nebo doplňkovou ochranu;
f) normy týkající se podmínek pro přijímání žadatelů o azyl nebo doplňkovou ochranu;
g) partnerství a spolupráci se třetími zeměmi pro zvládání přílivů osob žádajících o azyl nebo doplňkovou či dočasnou ochranu.

Ocitnou-li se jeden nebo více členských států ve stavu nouze v důsledku náhlého přílivu státních příslušníků třetích zemí, může Rada na návrh Komise přijmout ve prospěch dotyčných členských států dočasná opatření. Rada rozhoduje po konzultaci s Evropským parlamentem.
http://eur-lex.europa.eu/cs/treaties/dat/12007L/htm/C2007306CS.01004201.htm
 

2872 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - Gruňi

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ParlamentniListy.cz

Odporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď