"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Křesťanští uprchlíci jsou ohrožováni jinými žadateli o azyl, říká německý biskup

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 5.3.2016 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Kardinál Rainer Woelki řekl, že pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“. Arcibiskup z Kolína nad Rýnem podle listu The Tablet upozornil, že křesťanští uprchlíci jsou v uprchlických táborech ohrožováni ostatními žadateli o azyl.
 
Na ekumenických službách v Düsseldorfu kardinál Rainer Woelki řekl: „Narůstají obavy, že politici a úřady možná neberou takovéto hrozby dostatečně vážně. Pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“, varoval.
 
Řekl, že Německo se musí hlasitě vyslovit ve prospěch práva na náboženskou svobodu, aby toto právo měli i křesťané v muslimských zemích. „Právě to požadujeme,“ řekl Woelki.
 
Protestantský pastor Gottfried Martens řekl v rozhovoru pro server katholisch.de, že narůstá šikanování křesťanských uprchlíků v uprchlických táborech v Německu.
 
Řekl, že často křesťany v uprchlických ubytovnách ohrožují celé muslimské komunity.
 
Uvedl, že křesťané jsou nuceni sledovat videa s popravami, je jim bráněno používat kuchyň, protože jsou „nečistí“, bývají biti a z krku jim jsou strhávány kříže.
 
Jako řešení navrhl, aby muslimové a křesťané byli ubytováni odděleně. „V naší snaze být tolerantní, která je sama o sobě chvályhodná, nemůžeme jen tak nechat křesťany, aby se s nimi zacházelo jako s pokusnými králíky,“ řekl.
 
„Pokaždé, když to říkám politikům, odpoví mi, že církve nepovažují oddělené ubytování za nezbytné, a já pak vypadám jako hlupák.“
 
Převzato z rcmonitor.cz

2378 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď