"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Křesťanští uprchlíci jsou ohrožováni jinými žadateli o azyl, říká německý biskup

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 5.3.2016 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Kardinál Rainer Woelki řekl, že pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“. Arcibiskup z Kolína nad Rýnem podle listu The Tablet upozornil, že křesťanští uprchlíci jsou v uprchlických táborech ohrožováni ostatními žadateli o azyl.
 
Na ekumenických službách v Düsseldorfu kardinál Rainer Woelki řekl: „Narůstají obavy, že politici a úřady možná neberou takovéto hrozby dostatečně vážně. Pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“, varoval.
 
Řekl, že Německo se musí hlasitě vyslovit ve prospěch práva na náboženskou svobodu, aby toto právo měli i křesťané v muslimských zemích. „Právě to požadujeme,“ řekl Woelki.
 
Protestantský pastor Gottfried Martens řekl v rozhovoru pro server katholisch.de, že narůstá šikanování křesťanských uprchlíků v uprchlických táborech v Německu.
 
Řekl, že často křesťany v uprchlických ubytovnách ohrožují celé muslimské komunity.
 
Uvedl, že křesťané jsou nuceni sledovat videa s popravami, je jim bráněno používat kuchyň, protože jsou „nečistí“, bývají biti a z krku jim jsou strhávány kříže.
 
Jako řešení navrhl, aby muslimové a křesťané byli ubytováni odděleně. „V naší snaze být tolerantní, která je sama o sobě chvályhodná, nemůžeme jen tak nechat křesťany, aby se s nimi zacházelo jako s pokusnými králíky,“ řekl.
 
„Pokaždé, když to říkám politikům, odpoví mi, že církve nepovažují oddělené ubytování za nezbytné, a já pak vypadám jako hlupák.“
 
Převzato z rcmonitor.cz

3303 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683