"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rovněž Rakousko odmítá azylovou politiku EU

Autor: -bj- | Publikováno: 4.6.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Na dnešní konferenci Rady ministrů justice a vnitra do Lucemburku nepřijedou zdaleka všichni jako poslušní čeští oukropečci. Rakouská ministryně vnitra Fekterová se ani v nejmenším netají tím, že její země není z nové navrhované azylové politiky EU vůbec odvázaná. Fekterová, která doma čelí dvojnásobnému vyslovení nedůvěry zejména za nezvládání imigračně-bezpečnostní politiky, nemá už mnoho co ztratit, a dá se předpokládat, že to rovněž šéfkolegovi - komisaři Barrotovi dá pořádně sníst. Podle nedávného průzkumu učiněného EP se mimochodem Rakousko v euroskepticismu (31% občanů) řadí na druhé místo v EU, hned za Velkou Británii.

Poté, co se s narůstajícím počtem imigrantů v posledních letech v zemi rapidně zhoršila bezpečnostní situace, a veřejnost už začíná volat po nápravě, politici už si nemohou dovolit toto téma bagatelizovat a netečně obcházet. Imigračně-bezpečnostní vnitřní politika země se stala v Rakousku, jako i v jiných zemích EU, stěžejním volebním tématem, a v situaci, kdy mainstreamové již nedokázaly včas zařadit revers, se tak na něm napakovaly strany vyhraněnější pravice. V nadcházejících evropských volbách se ostatně (a to i v Čechách) realisticky unijními tématy zabývají spíše nové pravicovější strany, zatímco tradiční vládnoucí strany setrvávají ve svém limbu, a unijní témata jsou jim ukradená – což je ovšem zcela mimo mísu.

Vídeň má s novou cizineckou směrnicí jasno. Zjednodušení přístupu žadatelů o azyl na pracovní trh, ke komunálnímu hlasovacímu právu nebo sestěhovávání rodinných příslušníků, jsou pro Rakousko kategoricky nepřijatelné. Její koncepce absolutně nepřispívá k vnitřní bezpečnosti, nehledě na to, že byla podstrčena bez náležité veřejně-politické diskuze, konstatovala ministryně Fekterová.

Jak to bylo v Čechách, je nabíledni. Veřejnosti byl návrh nové imigrační politiky EU, který se tak hmatatelně dotýká všeobecné bezpečnosti řadových občanů, totálně zamlčen, a je o strach, na co zas´ ti naši „zástupci“ ve čtvrtek a v pátek přikývnou. Jak strany, které si brousí zuby na 7-tisícová (€ měsíčně, tj. čistého €5900 plus náhrady!!!) křesla v Evropském parlamentu, tak zaprodaní novináři nechali českou veřejnost ve štychu. Prachy, prachy, prachy...

zdroj, zdroj

4185 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683