"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Máme se snad bát budhistů? Mají jako náboženský symbol svastiku, mohli by být označeni za nacisty. Aneb jak šílí obhájci islámu

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 6.2.2016 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Bloger Jan Cemper dnes napsal blog, kde se snaží čtenářům vsugerovat, že německé hnutí Pegida, či český Blok proti islámu, používají nacistickou terminologii a tím pádem se řadí mezi nacisty.

V tomto případě jde o slovní spojení „Pevnost Evropa, či německy Festung Europa“

V tomto případě jde o slovní spojení „Pevnost Evropa, či německy Festung Europa“. Jako vždy jde pouze o slovní akrobacii levicového aktivisty, nebo, lépe řečeno slovní akrobacii levicově anarchistických a multikulturních hnutí. Snaha zdiskreditovat názorové oponenty nálepkou s přímým anebo nepřímým odkazem k nacismu, či fašismu. Zajímavé v této věci je, že nikdy ne ke komunismu.

Nicméně. Nacisté, stejně jako dnes levicový aktivisté používali slova, slovní spojení, věty mající nějaký význam, pouze účelově s odkazem na historii a stejně jako v případě dnešních levicových aktivistů i v nacistické propagandě dostaly tato slova jiný význam. A nejen slova, ale také symboly, jako germánské runy, svastika, římský pozdrav. Himmler dokonce vytvořil svatyni SS na hradě Wewelsburg, jehož vnitřní prostory nechal předělat na základě legend o kulatém stole krále Artuše a germánských legend o bájné Valhalle, kam odcházeli padlí a zemřelí bojovníci.

Mám se snad bát koupit si v Tibetu modlitební mlýnek? Je tam svastika, mohl bych být nacista. Mám se bát říci „Ave Caesar?“ Tento pozdrav byl doprovázen zdviženou pravici. Mohl bych být nacista, fašista, frankista a nedej Bože i monarchista, protože tento pozdrav používají dodnes Karlisté. Mám se bát číst legendy o králi Artušovi, protože součástí jeho legend je zmínka o kulatém stolu, kde zasedali jeho nejvěrnější, stejně jako tomu bylo na hradě Wewelsburg? Mám se bát říci, že moje oblíbená květina je Protěž alpská? Protože tuto rostlinu měla ve znaku Horská divizie SS „Prinz Eugen“?

Myslím si, že ne. Jsou to jen slova, symboly, které měly určitý význam a to, že je použili nacisté, fašisté a dali jim svůj význam, nic nemění na jejich původním smyslu. Ostatně například svastika byla velmi oblíbený symbolem dávno před Hitlerem a dodnes můžete v mnoha středověkých kostelích tento symbol vidět. Obávám se, že pro lidi jako Jan Cemper bude obtižné pochopit, že ve středověku, starověku atd. opravdu, ale opravdu nemohli být lidé inspirováni nacismem.

A co se týče „Pevnosti Evropa“, tak poprvé to bylo použito během řecko-perských válek jedním z řeckých vůdců a to Miltiadésem pět set let před naším letopočtem.

Možná by se tito levicové a multikulturní aktivisté, namísto planého nálepkování, obviňování a snahy o pošpinění názorových oponentů, měli zamyslet nad tím, proč lidé vidí věci, jak je vidí. Možná by došli k tomu, že za tím je obyčejná zkušenost nejen jejich, ale také jejich předků. Zkušenost, která v minulosti vedla k obraně té „Pevnosti Evropa“ před islámskou rozpínavostí, zkušenost, díky níž dnes i lidé jako Jan Cemper mohou svobodně říkat a psát co chtějí. Obavám se však, že jim to nedojde. 

Převzato z autorova blogu martinkavka.blog.idnes.cz

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost
3658 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Jižní státy chtějí zas přerozdělovat imigrantyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíVe stínu meče: Zápas o celosvětovou říšiVídeňský terorista chtěl útočit i v kostelíchPokusili se agenti Turku či Ázerbájdžánců zavraždit nepohodlného novináře na Slovensku?

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu

euPortal.cz

Komisařka Jourová jako loutka George SoroseOficiální vyjádření Evropské unie: Potřebujeme více imigrantů

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akciSkandál ve Velichovkách. Pacienti měli zůstat v karanténě, odjeli se pobavit. Po návratu do lázní je seřvali a vyhodili bez náhrady
Články autora
Průzkum
Nechali byste se spíše očkovat vakcínou americkou nebo ruskou? Jakou proti-covidovou vakcínou byste se nechali očkovat?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď