"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

EU jako neřízená střela. Strach mají už i v USA

Autor: -bj- | Publikováno: 4.1.2016 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Jestliže žalostnost své eurounijní politiky nevidí evropští politici sami, pak se stačí na EU podívat očima kohokoli z mezinárodního společenství. A jestliže EU záleží zejména na pohledu USA, se kterými by se ráda srovnávala, pak si jejich mínění tuplem za rámeček nedá. I vrabci na střeše si již cvrlikají, že EU se chová jako neřízená střela, a je časovanou bombou nejen sobě samé, ale i celému světovému společenství.

Varování Ruska, že s relativizováním a ztrátou původních křesťanských a mravních hodnot dojde nejen ke ztrátě mezinárodní prestiže, ale i vnitřnímu rozvratu a rozpadu EU, bylo házeno za hlavu, že Čína má EU už dávno na háku, bylo nakonec chtě nechtě zkousnuto, že si islámský svět pomatenost EU náležitě vychutnává, je trapné si připustit. Nyní se nebezpečného vývoje v EU očividně již obávají i samotné USA, protože neřízený rozpad EU ohrožuje mj. i jejich geostrategické zájmy. Navíc, již nebudou sami, kdo si na nové politicko-hospodářské rozparcelovávání Evropy brousí zuby.

Zahraničně-političtí experti v USA již pomalu lámou nad stávající EU hůl, a začínají větřit, že bruselské ústředí EU si již neudrží kontrolu nad všemi regiony, a obávají se občanských nepokojů v jejích členských státech. Za urychlující činidlo napomáhající nestabilitě a rozpadu EU považují neřízenou a nezvládnutou masovou imigraci. To potvrzuje i anketa institutu Rada pro zahraniční vztahy (Council on Foreign Relations) uskutečněná mezi popředními osobnostmi odborného a politického života USA.

zdroj:

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/krisenprognose-2016-amerikas-politikexperten-fuerchten-unsichere-lage-in-europa-13990050.html
http://www.cfr.org/conflict-assessment/preventive-priorities-survey-2016/p37364?cid=soc-twitter-in-pps-israel_palestinian-122915

Klíčová slova: EU
3144 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683