"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Evangelická církev v Porýní: Je zakázáno hlásat křesťanství mezi muslimy!

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 28.12.2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pro připomenutí zveřejňujeme starší text Lukáše Lhoťana:

Evangelická církev v Porýní vydala náboženský edikt, v kterém odmítá misie křesťanů mezi muslimy. Podle této církve je vlastně zakázáno hlásat evangelium muslimům! Jak je vidět, tak plody současného mezináboženského dialogu nesou na straně křesťanů své smrticí ovoce ...

Dokument pod názvem Weggemeinschaft und Zeugnis im Dialog mit Muslimen vysloveně deklaruje postoj Evangelické církve v Porýní, která jakoukoliv snahu hlásat učení Ježíše Krista mezi muslimy označuje za "snahu ohrožující sociálni smír" a prý "odporuje duchu a přikázáním Ježíše Krista", proto musí byt snaha křesťanů evangelizovat muslimy okamžitě ukončena.

Podle teologů této církve chápou křesťané Ježíšova slova z Matoušova evangelia špatně. Jde hlavně o pasáž známou jako Velké pověření, kde Ježíš káže učedníkům, aby jeho učení hlásalí v celém světě. Podle této evangelické církve, to vůbec neznamná Ježíšuv příkaz k misii mezi pohany, a v dnešní době mezi muslimy.

Naštěstí ne všichni němečtí evangelici jsou pobláznění mezináboženským dialogem, jako Evangelická církev v Porýní. Hartmunt Steeb, předni představitel německé Evangelikální aliance, ostře odmítl náboženskou proklamaci Evangelické církve v Porýní, jako absolutně mylnou a špatnou.

Je nepochybné, že dnešní podoba mezináboženského dialogu, u nás v podání profesora Halíka a dalších, je jen smuteční písní modernistického křesťanství a předstupněm ke konečné islamizaci Evropy a zániku křesťanství. Je teď jen otázkou pro nás, jestli budeme tomuto umíráni přihlížet, nebo se mu rozhodneme postavit a čelit mu? A to i za cenu, že nás polomuslim Halík a spol. označí za extremisty, fanatiky a pod.

Více k tématu vztahu křesťanství a islámu, mezináboženskému dialogu a pod. si můžete přečíst v mé knize Ježíš Kristus a islám zde.

Lukáš Lhoťan 

Je bývalý muslim a autor knih Ježíš Kristus a islám, Eurabia, Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost  | Německo  | křesťanství
4840 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafinerií

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Murínův nářez: Zeman věděl, čím Srby potěší. Kosované sami chápou, že jsou umělým státem kvůli základně USABomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď