"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Evangelická církev v Porýní: Je zakázáno hlásat křesťanství mezi muslimy!

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 28.12.2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pro připomenutí zveřejňujeme starší text Lukáše Lhoťana:

Evangelická církev v Porýní vydala náboženský edikt, v kterém odmítá misie křesťanů mezi muslimy. Podle této církve je vlastně zakázáno hlásat evangelium muslimům! Jak je vidět, tak plody současného mezináboženského dialogu nesou na straně křesťanů své smrticí ovoce ...

Dokument pod názvem Weggemeinschaft und Zeugnis im Dialog mit Muslimen vysloveně deklaruje postoj Evangelické církve v Porýní, která jakoukoliv snahu hlásat učení Ježíše Krista mezi muslimy označuje za "snahu ohrožující sociálni smír" a prý "odporuje duchu a přikázáním Ježíše Krista", proto musí byt snaha křesťanů evangelizovat muslimy okamžitě ukončena.

Podle teologů této církve chápou křesťané Ježíšova slova z Matoušova evangelia špatně. Jde hlavně o pasáž známou jako Velké pověření, kde Ježíš káže učedníkům, aby jeho učení hlásalí v celém světě. Podle této evangelické církve, to vůbec neznamná Ježíšuv příkaz k misii mezi pohany, a v dnešní době mezi muslimy.

Naštěstí ne všichni němečtí evangelici jsou pobláznění mezináboženským dialogem, jako Evangelická církev v Porýní. Hartmunt Steeb, předni představitel německé Evangelikální aliance, ostře odmítl náboženskou proklamaci Evangelické církve v Porýní, jako absolutně mylnou a špatnou.

Je nepochybné, že dnešní podoba mezináboženského dialogu, u nás v podání profesora Halíka a dalších, je jen smuteční písní modernistického křesťanství a předstupněm ke konečné islamizaci Evropy a zániku křesťanství. Je teď jen otázkou pro nás, jestli budeme tomuto umíráni přihlížet, nebo se mu rozhodneme postavit a čelit mu? A to i za cenu, že nás polomuslim Halík a spol. označí za extremisty, fanatiky a pod.

Více k tématu vztahu křesťanství a islámu, mezináboženskému dialogu a pod. si můžete přečíst v mé knize Ježíš Kristus a islám zde.

Lukáš Lhoťan 

Je bývalý muslim a autor knih Ježíš Kristus a islám, Eurabia, Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost  | Německo  | křesťanství
5655 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683