"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V Českých Budějovicích působí přední český islámský radikál - vzniká tam mešita?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 20.12.2015 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Již je to deset roků, co Česká televize zveřejnila publicistický dokument o islámském extremismu Infiltrace – Já, muslim. Dnes by si již asi naše státní televize nedovolila zveřejnit nic kritického k českému islámu a islamismu. Jednou z hlavních postav dokumentu byl učitel z mešity na Černém mostě, který byl natočen skrytou kamerou, jak hlásá podporu teroristických útoku na židovské civilisty a zabíjení cizoložných žen. Tento muslim se z České republiky odstěhoval, ale dnes se vrátil a jeho rodina si opět hraje na umírněné muslimy.
 
V televizním pořadu Já, muslim nebyl učitel identifikován jménem, ale na základě mých osobních poznatků a archívu, jej mohu s klidem identifikovat veřejně. Šlo o doktora Mohameda At-Tashiho, který pochází z Jemenu. Byl aktivním členem muslimské komunity v Olomouci a později v Hradci Králové. Patřil k užšímu kruhu českých islamistů a byl školitelem politického islámu. 
 
Po zveřejnění dokumentu Já, muslim se stáhl z veřejného působení a později odešel zpět do Jemenu. Dnes je již ovšem z Jemenu zpět v České republice a usadil se v Českých Budějovicích. V tomto městě vzniká muslimská komunita a je jen otázkou, jestli jeho přítomnost je jen náhoda, nebo jde o něco více?
 
Pan doktor At-Tashi dnes působí v nemocnici České Budějovice na sekci Endoskopie (Gastroenterologické oddělení) a jeho rodinní příslušníci vystupují v mediích, jako ukázka umírněných muslimů. Ukázka například zde.
 
Nevím, jestli se pan doktor At-Tashi vzdal svých radikálních názorů, ale rozhodně bych byl obezřetný. Ono se taký brzy můžeme dovědět, že v Českých Budějovicích vzniká mešita a on může být jedním z dohlížitelů českých islamistů, aby i tato mešita byla pod jejich kontrolou jako mešity v Brně, Praze, Teplicích a Hradci Králové.
 
O českém islamismu se podrobněji zmiňuji v knize Islám a islamismus v České republice zde. A o jejich financováni ze Saudské Arábie píší v knize Eurabia – mýtus nebo realita? Zde.
 
At-Tashi
Televizní pořad Infiltrace - Já, muslim
 
Svědectví infiltratora po 10 letech
 
 
 

Klíčová slova: Česká republika  | politická korektnost  | islamizace  | islamismus
9783 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď