"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Neschopnost západních společností vytvořit rámec, ve kterém prvořadá potřeba lásky může bỷt uspokojena, je jejich hlavní slabostí i na politické a vojenské úrovni

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 20.12.2015 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

 Francie prožívá nyní dost horečnaté období. Po hrůze, šoku a rozhořčení, způsobených masakrem z 13. listopadu, zde nyní intenzivnĕ prožíváme výsledky oblastních voleb.

Strana Front national (FN), která už dlouho usiluje zastavit islamizaci Francie, se dostala na první místo. V prvním kole voleb 6. prosince obdržela najvětší počet hlasů, ze všech francouzskỷch politickỷch stran. Očekává se, že13. prosince FN získá vedení alespoň dvou ze třinácti oblastí metropolitní Francie, možná tří nebo čtyř. Možnost, že v prezidentskỷch volbách roku 2017 Marine Le Pen získá místo prezidenta republiky se stává zcela reálnou.

Mohlo by to znamenat vỷznamnou změnu pro celou Evropu, včetně České republiky. A z  historie víme, že Francie dlouho hrála jednu z hlavních rolí v dramatech našeho kontinentu. Překonání feudalismu a vytvoření moderního centralizovaného státu, nastolení liberální demokracie, to vše se odehrálo ve Francii a ve Velké Británii dříve než v ostatních zemích Evropy.

Je možné, že i nyní Francie do značné míry povede Evropu. A víme, že největším problémem Evropy dnes je, jak se ubránit islamské invazi.

Francie je samozřejmě konfrontovaná s tímto problémem více, než kterákoli z evropskỷch zemí. Má daleko nejvyšší procento muslimskỷch přistěhovalců. Neznáme, bohužel, přesná čísla. Vyznání není uváděno ve statistikách a pak, nikdo samozřejmě nezná počet ilegálních imigrantů. Muslimové ale představují nejméně deset procent obyvatel, pravděpodobně mnohem víc.

Ale tam, kde došlo k nejhlubšímu úpadku, též může dojít k té nejbrilantnější nápravě. Masakr z 13. listopadu byl skutečně šokem, kterỷ snad povede k probuzení.

Samozřejmě jsem navštívil místa, kde se masakry konaly. Stále tam jsou masy květin, svíček fotografií, nápisů. Před budovou divadla Bataclan, boulevard Voltaire, kde bylo nejvíce obětí, jsem viděl věnce s nápisy « Generální tajemník Organizace spojenỷch národů », « Japonská ministryně kultury », a p. Je tam též stále mnoho policistů. Bezpečnostní průzkum míst ještě neskončil.

Všude jsou též francouzské prapory. Z historie víme, že koncept národa, ve smyslu »nation » - celek zároveň politickỷ, jazykovỷ a kulturní -  se do značné míry vytvořil ve Francii. Ve střední Evropě, národy vytvořily státy. Ve Francii, stát vytvořil národ.

I slovo šovinismus je francouzského původu. Ale už dlouho vládnoucí ideologií je zde naprosté popírání národní osobitosti. Francouzská vládnoucí socialistická strana se do roku 1969 jmenovala S.F.I.O. – Section Française de l’Internationale Ouvrière (Francouzská sekce dělnické internacionály). Vždyť sám Karel Marx řekl, že proletáři nemají žádnou vlast.

Ale levičáci nejsou jediní, kdo usiluje o zánik národů. Mnoho podnikatelů a obchodníků, kteří dlouho nacionalismus propagovali, aby dobyli nové trhy a zdroje surovin a aby přemohli zahraniční konkurenty, dnes vnímá globalizaci jako nejlepší prostředek, jak se obohatit. Pro ně jakákoli národní nebo náboženská identita představuje překážku k volnému pohybu zboží, kapitálu a pracovních sil, kterỷ jim přináší ty největší zisky. A pak je tady samozřejmě masa těch, kteří trpí komplexem viny za kolonialismus a imperialismus svỷch předků a sní o jakémsi všelidském bratrství.

Front national je jedinou stranou, která má odvahu říci, že obrovská demografická exploze zemí třetího světa s sebou nese pravděpodobnost budoucích vážnỷch konfliktů. A že islám, hlásající náboženskou povinnost vézt svatou válku až celé lidstvo se podřídí nadvládě muslimského chalifátu, přdstavuje ideál, schopnỷ mobilizovat masy budoucích dobyvatelů.

Dnes, přesto že to je strana, představující nejvyšší procento francouzskỷch voličů, Front national je neustále napadán a hrubě urážen politiky a sdělovacími prostředky. Mnozí jdou tak daleko, že jí přirovnávají k nacistům. Jakoby vlastenctví bylo zločinem !

Ovšem, to všechno není nic specificky fracouzského. Ve Spojenỷch státech, Donald Trump, kandidát v primárních volbách Republikánské strany, je označován jako šílenec, poněvadž má na programu nepouštět muslimy do USA. V Německu zase prỷ sdružení hoteliérů a hostinskỷch si stěžuje, že kvůli demonstracím proti muslimské imigraci, organizovanỷm každé pondělí v Drážďanech, návštěvníků tohoto města ubỷvá. To vše, podle známé logiky, že vše je na prodej, včetně vlasti, rodiny a cti. Shodou okolostí jsem se tyto informace dočetl v novinách, které jsou v pařížském metro volně k dispozici. Ty jsou financované reklamou, tedy podnikateli.

Současné západní společnosti trpí rozpadem národa, náboženství a rodiny. Tyto jevy jsou propojené. Dítě se ztotožňuje nejdřív především se svỷmi rodiči. Tradičně pak vedle svého pozemského otce – bezprostřední příčiny svého bytí - se učilo ctít i svého nebeského otce – první příčinu svého bytí. A vedle své rodiny se jednotlivec ztotožňoval i se svou širší rodinou, klanem, kmenem , národem. Oslabení, ne-li zánik tohoto všeho, přináší samotu. A ta způsobuje utrpení, které ani ten největší hmotnỷ blahobyt nemůže kompenzovat.

Na ulicích Paříže a jeho předměstí je nyní vidět mnoho žen, zřejmě rodilỷch Francouzek, s muslimskỷmi šátky a plášti. Zřejmě nevyrostly ve šťastnỷch rodinách a tak, než si vzít někoho ze svého vlastního prostředí, si vzaly muslima. Ať už se nám to líbí nebo nelíbí, má to svou logiku. Potřeba bỷt s někỷm, kdo nás má rád, s kỷm si rozumíme, je naprosto prvořadá. Uspokojit tuto potřebu je daleko důležitější, než co jíme a pijeme, jak se oblékáme a jak bydlíme.

Ovšem, velká většina Evropanek, které si vzaly muslimy, pak trpí ještě daleko víc. Vyloučily se z vlastního národa a zapojily se do menšiny, jejíž zákony a tradice určují ženě zcela podřadné místo. V případě rozvodu pak často zcela ztratí své děti, keré otec odveze na druhou stranu Středozemního moře. Je ale třeba zdůraznit, že hlavní zodpovědnost za tyto tragédie nese západní společnost, se svỷm materialismem a sobectvím, a která navíc zastírá tyto své rysy pokryteckỷm propagováním údajného univerzálního bratrství.

Neschopnost západních společností vytvořit rámec, ve kterém prvořadá potřeba lásky může bỷt uspokojena, je jejich hlavní slabostí i na politické a vojenské úrovni. Osamocení jednotlivci, kteří se neztotožňují se společností, jíž jsou členy, se přece nebudou angažovat na její obranu. Jakou pak mají šanci vyhrát proti těm, kteří neváhají dát svůj život za triumf islámu? Navíc, zde už není povinná vojeská služba, nỷbrž profesionální armáda, ve které je dnes mnoho muslimů. Vzpomínám si, že před lety, když ještě byla povinná vojenská služba, jeden dústojník v záloze mi říkal, že muslimy raději neodvádějí, poněvadž nechtějí, aby jim pak stříleli do zad.

Nevím, zda se tento článek objeví na našem serveru před nebo po uveřejnění vỷsledků druhého kola francouzskỷch oblastních voleb 13. prosince. Ale jejich vỷsledek není zas tak důležitỷ. Co bude skutečně důležité, bude vỷsledek prezidenskỷch voleb v roce 2017.

Ovšem, co je zdaleka, zdaleka důležitější je, zda Francouzi a všichni Evropané, včetně Čechů, najdou schopnost zastavit rozklad rodiny, náboženství a národa. To skutečně rozhodne o tom, zda Evropa bude, nebo nebude, ovládnuta islámem.

3395 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683