"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Turecký konzul si stěžoval americké ambasádě na Čechy, vadí mu, že máme raději Putina než islám(isty) ...

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 10.12.2015 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

„Rozhodl jsem se zvednout ruku, jelikož jsem konzul z turecké ambasády a věděl jsem, že se tu téma Turecka bude probírat. Za prvé bych se rád vyjádřil k poslední krizi s Ruskem,“ přihlásil se z publika turecký konzul, který začal mluvit o ruské propagandě v České republice s tím, že jejím hlavním představitelem je „vrchní politický reprezentant“ České republiky.

Mluvil o tom, jak na tureckou ambasádu chodí e-maily, jež předně uráží Turky kvůli sestřelení ruského letadla; a jen opravdu málo z nich bylo pochvalných, že to Turci „Rusku nandali“. „Je to celkem překvapivé, vidět váš postoj,“ řekl konzul a dodal, že co se týká podezření ohledně spolupráce Turecka a Islámského státu, tak se jedná pouze o podezření a slovo podezření zopakoval ještě několikrát. Vysvětlil také, že dánské noviny psaly o tom, že se ropa od ISIS prodává přímo na území Sýrie.

„Musím říct, že podle posledních průzkumů tureckého veřejného mínění, pouze osm procent Turků podporuje Daeš,“ řekl konzul s tím, že Turecko sdílí hodnoty NATO a těchto osm procent dokazuje, že „Turci nenávidí Daeš“. Zde je však nutno dodat, že Turecko má podle dostupných údajů přes 77 milionů obyvatel. Pokud jsou tedy údaje z průzkumů veřejného mínění správné, je v Turecku více jak 6 milionů příznivců Islámského státu.

Text o celé akci zde.

Klíčová slova: Česká republika  | Turci  | terorismus  | Rusko  | válka
8699 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683