"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Naše charizma je mučednictví: křesťané v Iráku

Autor: -bj- | Publikováno: 8.12.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ve svém proslovu k nastupujícímu jubilejnímu Roku milosrdenství patriarcha irácké katolické Chaldejské církve Raphael I Mar Louis Sako prohlásil, že milosrdenství není jen mihotavý ideál, ale dynamický způsob života, zvláště v době zkoušek a utrpení.
 
A právě s odkazem na dněšní dobu útrap a vraždění chaldejských křesťanů patriarcha Sako konstatoval: „pro nás, irácké křesťany, je mučednictví charizmatem naší církve“. Věrnost a mučednictví mají nakonec v arabském jazyce stejný kořen, šahád a šahíd, podotkl patriarcha.
 
„Neradi bychom zanechali naši vlast bez prodchnutí křesťanskou přítomností. Irák je naše identita. Máme povolání dosvědčovat radost Evangelia“, řekl dále patriarcha s tím, že vnímá jako závazek sloužit všem potřebným lidem své země, křesťanům i muslimům, a dopomáhat tak harmonickému soužití.
 
Ve své právě vydané knize “K mučedníkům: Rozjímání nad výsostnou formou křesťanského svědectví” připravuje ostatně západní křesťany na novou éru mučednictví i arcibiskup washingtonský, kardinál Donald Wuerl. “Pro křesťany zůstává mučednictví nekončícím příběhem, který se táhne od písemných záznamů z apoštolských dob až po dnešní amfiteátr na YouTube”, píše ve své nové knize kardinál Wuerl.
 
zdroj:
 
http://www.asianews.it/news-en/Amid-violence-and-persecution,-mercy-is-the-Christian-way,-says-Patriarch-Sako-36013.html
 
http://www.sedmitza.ru/text/6040594.html
 
http://www.evangelie.ru/content.php?r=5-News
 
https://www.catholicculture.org/news/headlines/index.cfm?storyid=26861
 
http://www.pravoslavie.by/news/glava-haldo-katolikov-dlja-nas-irakskih-hristian-muchenichestvo-harizma-nashej-cerkvi
 
http://www.catholicherald.co.uk/news/2015/12/05/for-christians-martyrdom-is-a-never-ending-story-says-cardinal/
 
http://catholicphilly.com/2015/12/us-world-news/culture/for-christians-martyrdom-remains-a-never-ending-story-says-cardinal/
 
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388953-rodiny-asyrskych-krestanu-jsou-uz-na-slovensku-ptaly-se-jestli-mohou-nosit-kriz.html

Klíčová slova: křesťanství  | pronásledování
1965 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683