"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Die Presse: Stále více zemí EU přibuchuje imigrantům dveře

Autor: -bj- | Publikováno: 30.11.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Rakouské noviny Die Presse si všímají, jak země západní Evropy narychlo přiškrcují imigrační nával. A ačkoli kancléřka Merkelová nechce o změně své iritující „zvací politiky“ nic slyšet, překoncipovávání evropské imigrační politiky je nasnadě, a země v okruhu Německa od Rakouska přes Francii až po Skandinávii tahají za záchrannou brzdu, a uvalují na imigrační nával jednu restrikci za druhou.

Posledními hity jsou omezování práva příjezdu příbuzenstva (tzv. právo na znovusloučení rodiny) a uzavírání hranic. K zastavování imigračního šílenství vedou již delší dobu sociální problémy plynoucí z neintegrace imigrantů, polarizace a radikalizace společnosti a politické scény, v posledních měsících i kapacitní zahlcenost, a v posledních týdnech zcela kardinálně bezpečnostní obavy – strach z rozvíjející se ozbrojené islámistické diverze a terorizmu.

zdroj:

http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/4874395/Immer-mehr-EULaender-wollen-Fluchtlingswelle-eindaemmen?_vl_backlink=/home/index.do

http://www.wprost.pl/ar/526405/Niemcy-osamotnione-ws-uchodzcow-Polska-zyskuje-sojusznikow/

http://www.lefigaro.fr/actualites/2015/12/03/01001-20151203QCMWWW00167-approuvez-vous-la-decheance-de-nationalite-pour-les-bi-nationaux-francais-condamnes-pour-terrorisme.php

2704 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683