"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tajné služby podcenily ISIL. Proč?

Autor: -bj- | Publikováno: 25.11.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Bývalý vysoký funkcionář CIA Derek Harvey konstatuje, že CIA a významné světové rozvědky ISIL podcenily. Šlendrián spatřuje mimo jiné v tom, že jejich vysoké posty byly obsazeny mladými nezkušenými lidmi, kteří v životě ani nebyli v zemi, kterou sledují. Nedostatek vlastních praktických životních zkušeností z monitorovaných zemí však není jediným devalvujícím faktorem.
 
Nedostatek intuice a předvídavosti mladých zpravodajských analytiků pramení totiž rovněž z blahobytného skleníkového západního prostředí – nabubřelé doby a hodnotového relativizmu, ve kterých vyrůstali. To je dále umocněno explicitní i latentní ideologickou a politickou objednávkou, která si nepřeje slyšet “špané” zprávy, které by podkopávaly doktrinální východiska – co je považováno za politicky a morálně dobré, a co politicky nekorektní. Vše, co by vrhalo jiné světlo na multikulturalizmus, azylovou politiku, islámské náboženství, demokracii či vyzdvihovalo morální a mravní integritu, se jevilo nejen jako nepředstavitelné, ale i jako nepřípustné. Z tohoto důvodu byli ze zpravodajských služeb často kvalitní analytici odejiti nebo sami znechuceni odešli.
 
Nicméně ne tak odvěké ontologické zlo teroru. To, ba ani nečeká až politici ve svých makovicích opustí svá volutaristická líbivá paradigmata, a jsou-li schopni morálního vzepětí, naznají a začnou čelit realitě. Naopak tento rajský had elementárního zla záhy krutě využije a fatálně ztrestá jejich falešnou naivitu a blbost .
 
zdroj:
http://journalfocus.com/2015/11/us-intelligence-officials-have-underestimated-isils-plan-to-attack-the-west/
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/12013132/US-intelligence-officials-have-underestimated-Isils-plan-to-attack-the-West.html
http://www.foxnews.com/politics/2014/09/29/us-misjudged-iraqi-army-isis-threat-obama-says.html
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/388381-sousedka-se-bala-udat-kalifornskeho-strelce-aby-ji-neoznacili-za-rasistku.html
http://edition.cnn.com/2014/09/22/world/meast/isis-threats-motivation/
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/184107#.VlSiUq1zPiw
 
 

Klíčová slova: terorismus
2225 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď