"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Je nutné, aby to byla Evropa evropská ne Evropa islamizovaná, arabizovaná, afrikanizovaná

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 14.10.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Krize s ilegálními imigranty pokračuje. Evropská Unie se možná kvůli tomuto náporu rozpadne. Mnozí si říkají: „Tím lépe!“

    Je beze sporu, že EU má mnoho negativních rysů. Na druhé straně je ale třeba nezapomínat, že evropské národy si v minulosti udělaly vzájemně mnoho zla a že EU zamezuje v pokračování konfliktů uvnitř Evropy. A též brát na vědomí, že evropská ekonomika může lépe čelit konkurenci Spojených států, Číny, Ruska a dalších mocností, pokud bude koordinovaná.

    Ovšem, je nutné, aby to byla Evropa evropská ne Evropa islamizovaná, arabizovaná, afrikanizovaná. A aby to byla Evropa, která má alespoň minimum hrdosti a úcty k sobě samé.

    MF Dnes uveřejnila 19. září fotografie syrských a iráckých ilegálních imigrantů, házejících kameny na maďarské hraničáře, snažící se jim bránit ve vstupu na maďarské území. Každý ví, že hozený kámen může člověka zabít.

    Přitom, nějaký německý ministr prý označil svoje krajany, demonstrující proti přílivu ilegálních přistěhovalců jako lůzu. Takže občan, který chce, aby jeho stát pouštěl na své území pouze cizince, kteří dostali povolení tam přijet, který chce, aby zákony jeho země byly respektovány, je lůza. Ale zločinci, snažící se vecpat otevřeným, smrtonosným násilím tam, kde jim to dovoleno nebylo, ti nejsou lůza!

    Je těžko chápat tak zásadní zvrácenost. Snad je možné jí vnímat, jako směs zbabělosti těch, kteří nemají odvahu se bránit a ziskuchtivosti těch, kteří nevidí žádný jiný smysl života, nežli co největší konzum.

    Staletí, evropské společnosti se dělily na tři stavy, latinsky: bellatores, oratores, laboratores – bojovníky, modlící se, pracující. Francouzsky: la noblesse, le clergé et le tiers état – šlechta, duchovenstvo a třetí stav.

    Francouzská revoluce r. 1789 zlomila moc šlechty a duchovenstva. Tak vznikla společnost, které vlastně chybí vedení. Něco, jako společnost dětí bez rodičů, společnost sirotků. Asi to také není náhoda, že v této společnosti se rodina rozkládá. Čím dál víc lidí je osamocených.

    Je třeba hledat cestu, jak se dostat z této slepé uličky, ve které jsme se octli.

Pokračování zde.

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | politická korektnost  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví
4270 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683