"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V Lotyšsku mešita pomalována odmítavými nápisy

Autor: -bj- | Publikováno: 2.10.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

O víkendu ze soboty na neděli pomalovali neznámí aktivisté mešitu v Rize nápisem „váš Alláh váš problém, běžte domů“ ("Your Allah your problem go home"). Představitel islámského centra má za to, že nápis je projevem islámofobie a agrese, kterou prý mj. podněcují média tendenčním zpravodajstvím. 
 
Nicméně nesouhlasy občanů jsou zatím spíše odmítavé a nepreferující povahy, než výrazem nějaké zášti a nenávisti; asi na úrovni jako když si v restauraci nechcete dát vepřo-zélo nebo nechcete kouření, taky nejste hned vepřofóbní či nepodněcujete nenávist a agresi vůči kuřákům.
 
Znepokojení občanů z islamizace v Pobaltských republikách má daleko více svůj velký podnět i v tom, že tyto státy s jedním z nejmenších počtů obyvatel v EU, přičemž ještě významné procento tvoří Rusové, jsou sociálně na příliv jinokulturních imigrantů logicky daleko citlivější než státy s vyššími počty obyvatel. Eurounijní politika dumpingování imigrantů kvótami by totiž s národní identitou těchto bývalých sovětských republik mohla zatočit spíše, než kdyby byly pod Ruskem.
 
zdroj:
http://en.news-4-u.ru/vandals-desecrated-a-mosque-in-the-capital-of-latvia.html
http://rus.delfi.lv/news/daily/criminal/vandaly-oskvernili-rizhskuyu-mechet-musulmane-opasayutsya-rosta-islamofobii.d?id=46521873
http://www.newsru.com/religy/29sep2015/vandalism_lv_print.html
http://kavpolit.com/articles/latvian_mosque_desecrated-20252/
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/saistiba-ar-rigas-mosejas-apkepasanu-sak-kriminalprocesu-par-naida-kurinasanu.d?id=46524585

Klíčová slova: islamizace  | islám
2961 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683