"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Oprátka se utahuje, Česko bude muset přijímat ilegální imigranty

Autor: -bj- | Publikováno: 26.5.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Už je to venku. Česká republika bude vyzvána k přijetí kontingentu ilegálních imigrantů z ostatních zemí EU. Zodpovědná část české politické reprezentace má před sebou velký bolehlav – noční můru, která doposud strašila jen jejich západní kolegy: otevření se bezprizorním nepřizpůsobivým ilegálním muslimským imigrantům. 

Západní země v čele se středomořskými státy už nehodlají nést samy tíhu živelné nelegální imigrace, zatímco jiné země, zejména střední a východní Evropy si žijí a dělají, jakoby se nechumelilo. Hlavním protagonistou konceptu dumpingování (vyvezení na hnůj) ilegálů do středovýchodní Evropy je v současnosti italský premiér Silvio Berlusconi.

Itálie požádala ústy ministra zahraničí Frattiniho o svolání vrcholné schůzky EU proti ilegální imigraci (eurabia.cz exkluzivně informovala). Premiér Berlusconi upřesnil, že Evropské radě bude v červnu předestřen protiimigrační balíček o sedmi klíčových bodech. Cílem konceptu je, aby všechny země Sedmadvacítky nesly sdíleně břímě ilegální imigrace, a to už nejen finančně, ale také prostřednictvím systému rozmístění imigrantů po Evropě, který bude zahrnovat celé území EU (včetně ČR). Podle předkládaného plánu mají být imigrantská přijímací detenční centra, které minulý týden Berluconi přirovnal ke koncentračním táborům, rozmístěna po celé Evropě. Stejně tak počítá s posílením role evropské agentury na střežení vnějších hranic EU – FRONTEX, aby měla k dispozici více hlídkových plavidel a imigranty bylo možné vracet přímo z moře do států vyplutí. Dále by mělo být dosaženo koordinace při odsunech imigrantů repatriačními lety. Návrh agendy na projednání bude přijímat předsedající ČR. Předseda EK Barroso Berlusconimu v odpověď předeslal, že EU si je vědoma, v jak složité situaci Itálie a Malta je, a že umí uplatnit na imigraci rozhodnou odezvu, přičemž prioritou je zabránění tragédiím na moři.

Země původu, jakož i země vyplutí (Libye, Maroko) však imigranty zpět nechtějí a v dohodách o jejich navracení požadují vysoké kompenzace. Tyto kompenzace mají mít charakter kulturní, ale zejména hospodářské výměny a materiální a logistické pomoci při střežení hranic. V květnu slavnostně předala Itálie Libyi 12 patrolovacích plavidel; při této příležitosti ministerský předseda Itálie prohlásil, že nepřipustí multietnickou Itálii.

Itálie byla za svá přitvrzení protiimigrační legislativy umožňující promptní navracení ilegálů do Libye kritizována zejména ze strany OSN a humanitárních organizací. Rovněž ostatní státy EU tuší, že italský „hon na ilegály“ bude jednoduše iniciovat jejich migraci a rozprostření do okolních zemí. Svým způsobem je to Berlusconiho šach mat Evropské unii, protože pokud tato požaduje na Itálii zmírnění protiimigračních opatření, Itálie pak požaduje, aby část problémů s imigranty si ostatní státy od Itálie převzaly. Při každém řešení půjdou imigranté z Itálie do okolních zemí EU. A v potutelném hledáčku západních zemí stojí bezelstní východní nováčci. Česká veřejnost bude svými zástupci a médii informována, teprve až to bude hotová věc. Za víc jim nestojí. Národní a Dělnická strana si díky jim opět přijdou na své.

zdroj, zdroj, zdroj

9133 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683