"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V polském Sejmu to kvůli imigrantům vřelo. Na premiérku volali záchytku

Autor: -bj- | Publikováno: 21.9.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Na téma přijímání imigrantů proběhla ve středu na mimořádném zasedání polského Sejmu ostrá diskuze. Předseda opoziční strany (která ovšem má v průzkumech navrch) Právo  a spravedlnost (PiS) Jarosław Kaczyński varoval, že existuje reálné nebezpečí, že imigranti nebudou dodržovat zákony a respektovat  polské obyčeje, což ilustroval na příkladu Švédska, kde je již 54 šariátských zón, občané se bojí vyvěšovat státní vlajku s křížem a dívky tam nemohou chodit v krátkých sukních, protože se to z pohledu šaríi nesluší. „Chcete to? Chcete, abysme přestali být pány ve své vlastní zemi? Máme právo bránit se akci (kvótám), která je vedena proti Polsku jeho smrtelnými vrahy a nečinit to by byla obrovská hanba, a nejen politická ostuda, ale obrovská politická chyba!”, horoval Kaczyński. „Ekonomičtí imigranti – to není náš problém, to je problém Německa”, zopakoval.
 
Na to premiérka Kopaczová reagovala slovy, že PiS pár týdnů před volbami ukázala svou pravou tvář – „xenofóbní, protievropskou, věčně hledající nepřátele”. Vytýkala Kaczyńskému, že se v EU nemůžeme prezentovat jako lidé, kteří se chtějí ohradit zdí a vystačí si sami, a že PiS takto připravuje cestu pro opuštění EU. S poukazem na umírání dětí imigrantů se dotázala Kaczyńského coby „předního katolíka v zemi, jakou cenu má pro něho lidský život”. V reakci na premiérčina slova na ní z pléna s nadsázkou volali záchytku.
 
Poslanec Zbigniew Ziobro prohlásil, že by bylo humanitární muslimy ze Sýrie přijmout tam, kde jsou již mešity, čili v západní Evropě, a že nakolik je Polsko křesťanskou zemí, mělo by především pomáhat křesťanům.
 
Že si Poláci (podobně jako Britové) od EU, nota bene od Němců, nenechají diktovat, osvědčila i strana Kongres Nová pravice, když se v reakci na hrozby silou odpíračům kvót od předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze zeptal, zda by Polsku v případě německé agrese pomohli spojenci a zda je Polsko připraveno na napadení ze západu.
 
Není bez zajímavosti, že právě německojazyční evropští potentáti vyhrožují východním zemím nejvíce, což již i britský tisk reflektoval bez servítků jako reminiscence neblahé německé minulosti, kterých Evropa nemá zapotřebí a nelze strpět jejich legitimizaci na půdě euroinstitucí.
 
Ostatně i slovenský premiér Fico prohlásil, že Evropa kvůli náporu imigrantů již není bezpečným místem. A pokud nezastavíme imigrantskou vlnu, v níž mohou být i tisíce nebezpečných osob, budou pro-evropské strany nahrazeny nacionalistickými, xenofobními a antievropskými.
 
zdroj:
 
http://www.wprost.pl/ar/521014/Nadzwyczajne-posiedzenie-Sejmu-ws-kryzysu-migracyjnego-w-Europie/
 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18830132,starcie-kaczynskiego-i-kopacz-w-sejmie-ws-uchodzcow-rzad.html?lokale=local#BoxNewsImg
 
http://www4.rp.pl/Analizy/309169792-Platforma-i-PiS-dziela-sie-imigrantami.html
 
http://www.dn.pt/inicio/globo/interior.aspx?content_id=4781734
 
http://www.sme.sk/c/8004102/kaczynski-v-polsku-varuje-pred-rizikami-prijatia-utecencov.html
 
http://www.samaa.tv/international/2015/09/eu-no-longer-safe-following-migrant-onslaught-slovak-pm/
 
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/993192-europa-podla-fica-prestala-byt-bezpecna-a-straca-prestiz/
 
http://www.info.sk/sprava/74182/europa-podla-fica-prestala-byt-bezpecna-a-straca-prestiz/
 
http://www.thenews.pl/1/9/Artykul/220880,Poland-sees-demonstrations-for-and-against-asylumseekers
 
video:
 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18830132,starcie-kaczynskiego-i-kopacz-w-sejmie-ws-uchodzcow-rzad.html#MT
 
http://www.tvn24.pl/rafal-trzaskowski-i-zbigniew-girzynski-w-faktach-po-faktach,577881,s.html
 
http://www.tvn24.pl/pojedynek-na-slowa-kopacz-kontra-kaczynski-w-sejmie,577859,s.html

Klíčová slova: imigrace  | přistěhovalectví
3536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď