"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Není mi líto těch mrtvých uprchlíků a mám vztek na ty, co za to mohou

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 1.9.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika.“ Věta, která je připisována jednomu z největších masových vrahů v historii Josifu V. Stalinovi, je bohužel krutá a pravdivá. 
 
Od počátku roku nás média neustále zásobují osudy běženců, mnohdy se šťastným koncem a mnohdy ukončených ve vodách Středozemního moře. Po každé takové tragédii politici apelují na evropské hodnoty, evropskou solidaritu a předhánějí se v prohlášeních jak je nutné pomoci. Jak musí být evropské státy solidární. Na křesťany se apeluje, aby se řídili evangeliem a slovy Krista o lásce k bližnímu.
 
Na náměstích se demonstruje za #přijimáme. Kdo a jak přijímá a jak si to představuje? Vědci a vysokoškolští pracovníci apelují na rozum a racionální debatu. Jaký rozum, jakou racionální debatu, když prohlášení politiků je emotivní ve snaze zapůsobit na city občanů evropských zemí, když media se předhání v tom, které přinese největší „doják“ z celé té uprchlické tragédi a evropské apokalypsy.
 
Sotva si lidé „zvykli“ na to, že ve Středozemním moři umírají lidé a svým způsobem se stali vůči těmto zprávám rezistentní, tak evropským politikům pomohla nečekaná tragédie, kdy bylo nalezeno na 70 mrtvých běženců v chladícím voze v Rakousku. Tedy kousek za „humny“. A opět se rozjel kolotoč falešného smutku, voliči placených plaček a sluníčkových novinářů, kteří tak dostali novou životodárnou energii k dalším apelům na evropskou solidaritu, pomoc bližnímu a evropské hodnoty, které sice od Francouzské revoluce nikdo neviděl, ale všichni o nich mluví.
 
Německá kancléřka v této souvislosti prohlásila, že Evropa je dost bohatá na to, aby pomohla všem. Kterou Evropu myslela? Tu současnou, která se potácí v dluzích a žije na dluh? Tu Evropu, kde většina imigrantů a jejich dětí a vnuků žije na sociální pomoci, na kterou stejně musí vydělat většina původních obyvatel Evropy? Nebo snad mluvila o nějaké Evropě, která je sice utopii, ale pokud budeme více evropští, solidární a zbavíme se všeho, čeho jsme dosáhli, tak se stane skutečností? Opravdu nevím, ale co vím, nemluvila o Evropě dneška a ani nejbližší budoucnosti.
 
A také vím jednu věc. Ty uprchlíci jsem nejdou protože jsou ohroženi válkou, nejdou sem, protože v jejich zemi je diktatura, ale jdou sem, protože evropští politici a lidskoprávní aktivisté jim slibují ráj na zemi, bez ohledu na to, kdo jim ten ráj zaplatí a z čeho. Paradox je, zrovna v případě Německa, že uprchlíci se mají lepši než mnozí němečtí důchodci, mladé rodiny s dětmi, či lidé zaměstnaní v odvětvích, kde není potřebná žádná kvalifikace a přesto tito lidé platí ten „německý“ standard všem uprchlíkům, které Německo příjme.
 
A kdo tedy může za smrt těch uprchlíků? Pašeráci? Nikoli, ti jen využívají příležitosti. Skuteční viníci sedí ve vládách evropských zemích, sociální inženýři a neziskové organizace specializující se na maximální zisk z uprchlíků. Tedy z jejich utrpení. To jsou ti praví vrazi. Ne válka v zemích odkud lidé utíkají, ne bída v těch zemích, ale evropská sociální politika a evropští politici, kteří za peníze daňových poplatníků získají nové voliče a aniž si to uvědomují, vyvolávají ducha totalitních režimů a nových Hitlerů, protože jak je známo tak lidé, kterým nenaslouchá vláda, nakonec zvolí toho, kdo se bude tvářit, že jim rozumí. Jenže pak už bude pozdě. Pozdě pro všechny.
 
Převzato z blogu autora martinkavka.blog.idnes.cz

Klíčová slova: EU  | imigrace  | přistěhovalectví
2495 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Schwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!Rakousko chce proti imigrantům nasadit dronyProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Španělsko, Itálie, Malta, Německo a Maďarsko odmítli sankce namířené proti Turecku

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili SvobodníŠok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď