"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Není mi líto těch mrtvých uprchlíků a mám vztek na ty, co za to mohou

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 1.9.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika.“ Věta, která je připisována jednomu z největších masových vrahů v historii Josifu V. Stalinovi, je bohužel krutá a pravdivá. 
 
Od počátku roku nás média neustále zásobují osudy běženců, mnohdy se šťastným koncem a mnohdy ukončených ve vodách Středozemního moře. Po každé takové tragédii politici apelují na evropské hodnoty, evropskou solidaritu a předhánějí se v prohlášeních jak je nutné pomoci. Jak musí být evropské státy solidární. Na křesťany se apeluje, aby se řídili evangeliem a slovy Krista o lásce k bližnímu.
 
Na náměstích se demonstruje za #přijimáme. Kdo a jak přijímá a jak si to představuje? Vědci a vysokoškolští pracovníci apelují na rozum a racionální debatu. Jaký rozum, jakou racionální debatu, když prohlášení politiků je emotivní ve snaze zapůsobit na city občanů evropských zemí, když media se předhání v tom, které přinese největší „doják“ z celé té uprchlické tragédi a evropské apokalypsy.
 
Sotva si lidé „zvykli“ na to, že ve Středozemním moři umírají lidé a svým způsobem se stali vůči těmto zprávám rezistentní, tak evropským politikům pomohla nečekaná tragédie, kdy bylo nalezeno na 70 mrtvých běženců v chladícím voze v Rakousku. Tedy kousek za „humny“. A opět se rozjel kolotoč falešného smutku, voliči placených plaček a sluníčkových novinářů, kteří tak dostali novou životodárnou energii k dalším apelům na evropskou solidaritu, pomoc bližnímu a evropské hodnoty, které sice od Francouzské revoluce nikdo neviděl, ale všichni o nich mluví.
 
Německá kancléřka v této souvislosti prohlásila, že Evropa je dost bohatá na to, aby pomohla všem. Kterou Evropu myslela? Tu současnou, která se potácí v dluzích a žije na dluh? Tu Evropu, kde většina imigrantů a jejich dětí a vnuků žije na sociální pomoci, na kterou stejně musí vydělat většina původních obyvatel Evropy? Nebo snad mluvila o nějaké Evropě, která je sice utopii, ale pokud budeme více evropští, solidární a zbavíme se všeho, čeho jsme dosáhli, tak se stane skutečností? Opravdu nevím, ale co vím, nemluvila o Evropě dneška a ani nejbližší budoucnosti.
 
A také vím jednu věc. Ty uprchlíci jsem nejdou protože jsou ohroženi válkou, nejdou sem, protože v jejich zemi je diktatura, ale jdou sem, protože evropští politici a lidskoprávní aktivisté jim slibují ráj na zemi, bez ohledu na to, kdo jim ten ráj zaplatí a z čeho. Paradox je, zrovna v případě Německa, že uprchlíci se mají lepši než mnozí němečtí důchodci, mladé rodiny s dětmi, či lidé zaměstnaní v odvětvích, kde není potřebná žádná kvalifikace a přesto tito lidé platí ten „německý“ standard všem uprchlíkům, které Německo příjme.
 
A kdo tedy může za smrt těch uprchlíků? Pašeráci? Nikoli, ti jen využívají příležitosti. Skuteční viníci sedí ve vládách evropských zemích, sociální inženýři a neziskové organizace specializující se na maximální zisk z uprchlíků. Tedy z jejich utrpení. To jsou ti praví vrazi. Ne válka v zemích odkud lidé utíkají, ne bída v těch zemích, ale evropská sociální politika a evropští politici, kteří za peníze daňových poplatníků získají nové voliče a aniž si to uvědomují, vyvolávají ducha totalitních režimů a nových Hitlerů, protože jak je známo tak lidé, kterým nenaslouchá vláda, nakonec zvolí toho, kdo se bude tvářit, že jim rozumí. Jenže pak už bude pozdě. Pozdě pro všechny.
 
Převzato z blogu autora martinkavka.blog.idnes.cz

Klíčová slova: EU  | imigrace  | přistěhovalectví
2692 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nová německá vláda již otevřeně deklaruje snahu vytvořit z EU Spojené státy evropské!Na zříceném britském bombardéru ve Středozemním moři jsou možná jaderné zbraněLukašenkova 5.kolona: německé neziskovky chtějí přijmout imigrantyPapamobil vpohodě, Zemanova kukaň bizarníŠvédsko: LGBT fanatici se tam snažili pomoci chemie měnit pohlaví dětí a těžce jim ublížili

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapilaCo Janda napáchal proti Rusku, napáchá teď proti Číně. Na vnitru budou mít pré, obává se Jaroslav Bašta
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď