"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Už je to tady! Rakousko už imigranty nezvládá. Nutí Evropskou komisi je přerozdělovat, a hrozí jí žalobou

Autor: -bj- | Publikováno: 20.8.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Rakousko z imigrantů už ryje držkou v zemi. Záplavu imigrantů už nezvládá a situace  je již dále neudržitelná. V úterý dala rakouská vláda na základě podnětu ministerstva vnitra a ministerstva spravedlnosti Evropské komisi v Bruselu dvouměsíční ultimátum na to, aby imigrační politiku, a zejména Úmluvu Dublin III o navracení imigrantů, změnila tak, aby imigranti byli dumpingováni do východních zemí EU. Nestane-li se tak, a nebude-li Dublinská úmluva adaptována se zřetelem na přerozdělování imigrantů (do východních zemí), hrozí rakouská vláda Komisi žalobou u Evropského soudního dvora na na její nečinnost. Svůj postoj odůvodňuje čl. 80 Lisabonské smlouvy, dle kterého nemá jen povinnosti, ale i práva.

Evropská komise odpověděla briskně a úsečně, že „teď absolutně není doba tahat se po soudech, ale prokázat solidaritu, aby se ambiciózní imigrační agenda zvládla a nejexponovanější země byly podpořeny“. Nicméně Komise si rovněž neví příliš rady, a jediné, co dala Rakousku do výhledu je to, že se příští rok Dublinskou smlouvou bude intenzívně zabývat se zřetelem na … přerozdělování imigrantů. Kam asi…? Inu, přituhuje, a bude hůř.

Podle Dublinské úmluvy mají být imigranti vraceni do země, kde poprvé překročili hranici EU. Tato alibistická praxe bohatým cílovým státům jako Německo, Rakousko, Francie a další letos definitivně skončila s tím, kdy statisíce ilegalů již v Řecku či Itálii prostě není kam dávat. Některé azylově žádané země jako Dánsko, nyní přistupují k zeštíhlení svých rádodajných azylových a sociálních systémů, aby pro imigranty snížili svou atraktivitu.

Nicméně je nabíledni, že další absorbce imigrantů do EU prostřednictvím jejich dumpingování do východních zemí by jen dále roztáčela již tak nebezpečně roztočený pekelný stroj masové ekonomické a sociální invaze dnes již milionů obyvatel a podnikavců z chudších zemí Blízkého východu, Afriky a Azie. Iluzi, že se z nich stanou Evropané, již dávno vystřídala realita afrikanizace a aziatizace Starého kontinentu, jehož poslední ztumpachovělá generace si již nespojuje svou vyspělost a bohatsví s někdejší kulturou, morálnem a vírou, a není tudíž v stavu tuto svoji někdejší, dnes potracenou identitu hájit, a svou zdecimovanost a zbabělost maskuje zhýrale furiantským, rádoby ještě velikášským otevřením svých bran... - Koněc fiľma.
 
Ilustrční obrázek
 
zdroj:
 
http://www.krone.at/Oesterreich/Oesterreich_droht_EU_mit_Klage_gegen_Dublin-Regeln-Fluechtlingsproblem-Story-467937
 
http://diepresse.com/home/politik/eu/4802125/EU-kontert-Osterreich_Keine-Zeit-fur-Klagen
 
http://www.ad-hoc-news.de/asylkrise-die-regierung-will-der-eu-kommission-zwei-monate--/de/News/45441069
 
http://www.n-tv.de/ticker/Oesterreich-droht-EU-mit-Klage-article15753786.html
 
http://www.wienerzeitung.at/dossiers/asyl/asyl_in_oesterreich/769483_Innen-und-Justizministerium-erhoehen-Druck-auf-EU.html
 
http://kurier.at/politik/eu/ultimatum-von-mikl-leitner-nur-drohgebaerde/147.905.888
 
http://www.wiwo.de/politik/europa/unfaire-verteilung-von-fluechtlinge-oesterreich-droht-eu-kommission-mit-klage/12207702.html
 
http://kurier.at/politik/eu/immer-mehr-fluechtlinge-europa-ist-ratlos/148.061.375
 
http://derstandard.at/2000020978888/Regierung-uneins-ueber-Asylklage-gegen-EU-Kommission

Klíčová slova: EU  | imigrace  | přistěhovalectví
3807 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď