"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Islám prohrává! Na severu Iráku přibývá konverzí ke křesťanství

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 16.8.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V severním Iráku se stále více muslimů obrací ke křesťanské víře. Jsou mezi nimi i bojovníci IS. Utrpěli ztrátu iluzí a děsí se barbarství IS. Některým z nich se Ježíš zjevil osobně. Hlásí to internetová Christian Post s odvoláním na osobní svědectví z oblasti konfliktu.

Iráčan Barazan Azízí, imám a kazatel koránu, vypověděl, že se Aláha vždycky bál a cítil, že mu něco chybí. Pak se mu ve snu zjevil Kristus a ukázal mu, že touží po lásce a míru. Azízí vyhledal Bibli a začal ji číst. Poznal pravdu a začal milovat pravého Boha. Jeho rodina ho nejprve prohlásila za blázna a pak se pokusila ho zabít. (Smrt hrozí každému muslimovi, který se odvrátil od islámu.) Azízí ale tvrdí, že přesto je mnoho muslimů připraveno tuto cenu zaplatit. Uvádí příklad bojovníka IS, který se účastnil zničení kostela v dobytém Mosúlu: večer se mu pak zjevilo jasné světlo a dalo se mu poznat jako Kristus. Podobných příběhů je podle Christian Post mnoho. Asi tisícovka bývalých muslimů se na severu Iráku schází k bohoslužbám v arabštině.

Převzato se souhlasem rcmonitor.cz

Klíčová slova: křesťanství
3789 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683