"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

ISLÁM, ZLÁ PŘEDTUCHA?

Autor: Robert Poch | Publikováno: 14.8.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Mnozí argumentují tím, že Evropa se nachází v podobném období, jaké nastalo v průběhu úpadku Římského impéria, a proto je zranitelná, náchylná a ohrožena muslimy a jejich islamizací; podobné varování se objevují i v seriózním tisku. Ale islamizace nemůže být skutečně tou silou, která rozdupe „evropské hodnoty“. Ty hodnoty si mohou Evropané rozdupat sami, z mnoha důvodů, a jedním z nich je i ten, pokud budou vážně brát názory těch, co vyhrožují islamizací.
 
Je výmluvné, že většina odpůrců imigrace se nespokojí s tvrzením, nepřijímat uprchlíky je žádoucí. Obvykle zároveň říkají, vláda pevné ruky je potřebná, uzavření hranic a výstavba plotů je nutná, obnovení kontrol na hranicích a také zvýšená kontrola všeho zboží a všech lidí je žádoucí, že už vlastně nemáme jinou volbu; přistěhovalectví se vymyká kontrole, cizinci mohou roznášet nemoci, znásilňovat „evropské bílé“ ženy, berou práci, a muslimští imigranti Evropu ohrožují budoucí islamizací a postupným rozšiřováním „šaríe“ do právních systémů zemí kam imigrovali a v nichž se usadili.
 
Z toho důvodu odpůrci imigrace, multikulturalismu, individualismu, rovných práv, svobody, tolerance a volnosti, přesvědčují veřejnost, aby souhlasila s intenzivnějším využíváním ostrých nástrojů státu, aby se zvýšila částka na zbrojení, aby se rozšířily pravomoci tajných služeb, rozvědek… aby život člověka od kolébky až do hrobu zase řídila centrální moc. Úmyslně se pěstuje mýtus, že Západní civilizace je v ohrožení, blíží se její konec, ne-li, že již její zhroucení započalo, že se nachází v podobném rozkolu jako Římské impérium od druhé poloviny 3. století o. l., přičemž se tyto argumenty ale vůbec nezakládají na pravdě a statisticky ověřených datech.
 
Ovšemže je moje argumentace proti těmto strašákům zcela prostá: lze statisticky doložit, že běžný občan Římského impéria a průměrný občan Evropy žijí v diametrálně odlišném prostředí.  O takovém „blahobytu“ jaký (vy)užívá pracující občan EU, si mohl i leckterý římský patricij v období rozkvětu impéria nechat jenom zdát.
 
Navíc zkáza Římského impéria měla mnoho a zcela odlišných příčin, které jsou dnes již bezpředmětné, jsou překonány, [otroctví a závislost vládnoucích vrstev na jejich práci, nárůst nepracující a stále nespokojenější parazitující skupiny ztroskotanců, ale přesto svobodných občanů impéria (kteří vyžadovali stále víc zábavy), chybná směna prostředků, neúměrně náročná údržba byrokracie, dlouhé prodlevy v informačních tocích a s tím spojené zkreslování skutečnosti, nezvladatelný nárůst korupce ve všech vrstvách římské společnosti, celé legie složené ze žoldáků, kterým sláva impéria byla zcela ukradená, zajímal je jenom žold, nulová sociální práce, rostoucí nezájem o budoucí vývoj impéria, nárůst filosofií zaměřených mimo reálný svět, atd.]; vládnoucí vrstvy nedokázali dostatečně argumentovat vůči filosofické síle novoplatonismu, pythagoreismu, stoicismu, zoroastrismu, a z těchto proudů vzešlého křesťanství a postupně ztráceli prestiž a tím schopnost vládnout.
 
Římský racionalismus se rozplynul v helénském iracionalismu. Současná Západní civilizace pokud nespáchá dobrovolnou sebevraždu jadernými zbraněmi, nebo vládnoucí vrstvy a elity se rozhodnou odletět na nějakou hezkou exoplanetu, anebo obyvatele Evropy vyhubí zavilí mimozemšťani, pak díky svému liberálnímu přístupu k světu, k zřetelnému postoji mezi instinkty a rozumem, důsledně (až přísně) racionalistickému a vědeckému výkladu světa bez iluzí a snílkovství, ve schopnosti dělby práce a směny, má Západní civilizace mnoho vnitřních sebezáchovných mechanismů, díky jimž setrvá, aniž by ji ohrozil islám, budhismus, ale jen za podmínek, že se Evropané poučili z historie.
 
 
 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | islamizace
3468 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683