"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Soudce zakázal otci odvést dcery do Nigérie kvůli ženské obřízce

Autor: Tomáš M. Kvapil | Publikováno: 14.8.2015 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Poté, co jejich matka dosvědčila, že se z následků své vlastní obřízky „nikdy nezotavila,“ soud vydal ochranný příkaz, který brání, aby byly tři sestry ve věku od šesti do dvanácti let odvezeny z Velké Británie.
 
Tyto sestry, jejichž otec se je údajně chystal nechat obřezat, se staly subjektem inovativního ochranného příkazu s cílem zabránit této proceduře.
 
Matka těchto tří dívek (ve věku šesti, devíti a dvanácti let) předložila důkazy Oddělení pro rodinu Nejvyššího soudu v Londýně, že otec dětí na ni tlačil, aby nechala své dcery obřezat. Oba rodiče jsou z Nigérie.
 
Soud se dozvěděl, že jí rodina dívek v Nigérii poslala obřadní roucha, která se nosí během odřezávání vnějších ženských genitálií. 
 
Matka dívek, která je s jejich otcem rozvedená, uvedla v písemném vyjádření, že se „nikdy nezotavila z prožitku“ vlastní obřízky a že jí ono deset let staré zranění neustále působí příšernou bolest.
 
Zimran Samuel, právní zástupce matky dívek, sdělil soudci, že otec dívek „vyvíjel tlak“ na matku, aby se tato procedura provedla buď ve Velké Británii, nebo v Nigérii. Ženská genitální mutilace (Female genital mutilation – FGM) je nezákonná v obou zemích. 
 
„Otec je v současné době v Nigérii a může přijet či pověřit někoho jiného, aby jednal,“ sdělil soudci. „Domnívali jsme se, že zde existuje velké riziko, že by dívky mohly být obřezány v rámci této jurisdikce, v Nigérii, nebo že by se mohly ztratit.“
 
Soudce James Holman uvedl, že líčení této ženy ukázalo, jak „děsivou pohromou“ ženská obřízka je.
 
Ochranný příkaz před FGM je novou pravomocí, která v Británii vstoupila v platnost tento měsíc, aby zastavila tuto praxi. A tyto sestry spadají mezi první případy, na něž je aplikován. 
 
Soudce sdělil, že se případ bude dále projednávat 11. srpna a že otci bude umožněno vznést námitky. 
 
Nigerijská vláda postavila tuto praxi mimo zákon v květnu letošního roku, v rámci posledního legislativního opatření odcházejícího prezidenta Goodlucka Jonathana. Přibližně čtvrtina nigerijských žen podstoupila FGM, která může vést ke smrti, způsobovat opakované infekce a bolest při močení, sexu či porodu.
 
Minulý týden zadržela bedfordshirská policie pasy dvěma mladým dívkám, u nichž se předpokládalo, že by mohly být odvezeny do Afriky, aby tam podstoupily obřízku. Tento týden také jeden rodič v Salfordu dosáhl ochranného příkazu, který zakazoval vyvést dceru ze země. Byl to první příkaz proti FGM ve Velkém Manchesteru.
 
Studie, kterou vypracovaly City University London a mezinárodní organizace Equality Now, odhaduje, že 137 000 žen a dívek je postiženo FGM, která zahrnuje úplné nebo částečné odstraněné vnějších ženských genitálií z nemedicínských důvodů. Nejvyšší míra výskytu FGM byla nalezena v londýnském obvodu Southwark. 
 
Studie uvádí, že ženy a dívky postižené ženskou genitální mutilací lze nalézt ve všech místních obcích v Anglii a Walesu.
 
Na základě: http://www.theguardian.com/society/2015/jul/24/judge-bans-father-daughters-nigeria-female-genital-mutilation
 
Ženská obřízka - multikulturní zvyklost
 
 
 
        
 
  
 
 
 
    
 

Klíčová slova: multikulturalismus  | Velká Británie  | žena
5135 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Dojení krav je stejné jako sexuální zneužívání, objevili genderoví vědci New York UniversityUkazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženami

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď