"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jsou snad lidé jiné, než evropské národnosti, něčím zvláštní? Jsou snad „vyvolení“ a „nedotknutelní“?

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 10.8.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

NPěkně se nám novináři se svou politikou korektností začínají vybarvovat. Dávají jménům jiný smysl a skutečnost upravují tak jak to vyhovuje sluníčkové agendě. Bílá už není černá a černá je zelená.

Není to tak dávno, co media přinesla informaci, že osm Švédů na baltském trajektu znásilnilo ženu. Byly o tom popsány desítky stránek, než vyšlo najevo, že nešlo o Švédy, ale o Somálce, kteří ani neměli švédské občanství. Pak to najednou utichlo a mrtvý brouk opět zvítězil.

Před pár dny skupina Romů zmlátila plavčíka, protože se snažil dodržovat pravidla a nepustil romského chlapce tam, kam on chtěl. Idnes ovšem přinesla informaci ve smyslu, že rodiče chlapce napadli plavčíka, který vykázal neukázněného chlapce. Pak nenápadně v článku se člověk dozvěděl, že šlo o tlupu deseti Romů. Dnes iDnes přinesla informaci, že v Texasu policista zastřelil mladého černocha.  Jako nejdůležitější se jevilo poukázat na to, že to je již několikátý černoch zastřelený v USA, že chlapec studoval na vysoké škole, za kterou hrál i fotbal a že měl skoro čistý rejstřík, kdyby neměl podmínku.

To, že dotyčný mladý černoch se vloupal pomocí auta do prodejny, kde demoloval další auta, že neuposlechl příkazů policistů je pro redaktory iDnes nepodstatné. Podstatné je to, že bílý policista zastřelil mladého černocha, který měl zcela jistě budoucnost.  Ano měl, vzhledem k podmínce a této loupeži, při které, kdyby nebyl zastřelen, tak jistě velmi pestrou.

Popravdě řečeno, přestávám chápat toto dbaní na zatajování národnosti, pokud se jedná o černochy, Romy, Pákistánce, Araby apod., když je spáchán z jejich strany trestný čin a naopak na zdůrazňování národnosti, když spáchá trestný čin člověk, který je Evropan anebo Američan evropského původu. Nejenže to přestávám chápat, ale připadá mi to i komické a jako součást toho co popisuje kolegyně Macharáčková ve svém seriálu„Oikofobie“

Jsou snad lidé jiné, než evropské národnosti, něčím zvláštní? Jsou snad „vyvolení“ a „nedotknutelní“?  Nebo je to jen snaha zamlžit a zamaskovat skutečnost, že  tito lidé nejsou schopni normálního života, nejsou schopni pochopit pravidla naší společnosti, nejsou schopni vlastní sebereflexe? Nedělám si iluze o Evropanech a Američanech evropského původu, ale čísla mluví jasně. V USA tvoří Afroameričané menšinu, ale zároveň tvoří většinu v amerických vězeních. Ve Velké Británii muslimové tvoří menšinu, ale většinu v britských vězeních. V Dánsku jsou tři procenta muslimů, ale 80 procent obyvatel dánských věznic jsou muslimové. V Česku? V Česku tvoří Romové menšinu, ale jsou většinovými obyvateli českých věznic.

Možná to o něčem svědčí, možná o ničem. To ať si každý přebere podle svého.  Nicméně: Není ta „xenofobie“, kterou jsou nálepkování kritici integrace, kritici multikulturní společnosti jen obyčejnou zkušeností?

Jak to, že nám nevadí Vietnamci? Ukrajinci, Poláci a klidně s nimi sedíme na pivu, ale když potkáme Roma v obchodě, tak si držíme peněženku? Je zajímavé, že vina se dává nám, ale už se nikdo nezeptá, proč se neptají Romové, muslimové, Afroameričané, proč je společnost vidí, jak je vidí. Nezeptá, protože pak by se mohlo ukázat, že chyba není v tom, jak my je vidíme, ale v jejich chování. A to nejde přeci dopustit, protože pak by se rozsypal domeček z karet multikulturním aktivistům a pro penězovody pro neziskové organizace parazitujících na neexistujícím problému by to znamenal konec.  Nejen pro ty penězovody z kapes daňových poplatníků, ale i pro ty neziskovky.

Ale kapři si přeci nevypustí rybník a proto je třeba ty problémy vytvářet. Kdo na tom má zájem, je jasné. Ti, kteří si z toho udělali živobytí. Ti, kteří raději pro svůj blahobyt obětují celou společnost.  Hyeny.

Převzato z blogu autora martinkavka.blog.idnes.cz

Ilustrační obrázek

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost
3151 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683