"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslimové proměňují německý Mnichov k obrazu svému

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 7.8.2015 | Rubrika: Ohlédnutí
Ilustrace

Tento víkend jsem strávil návštěvou bavorského města Mnichov. V některých ulicích Mnichova jsem si ovšem již připadal jako v přistěhovaleckých čtvrtích amerických velkoměst, nebo na blízkém východě.

Po ulicích chodili muži odění do tradičního arabského oblečení a ženy byly zahaleny šátkem na hlavě, ale co mne šokovalo, bylo velké množství muslimských žen nosící i zahalení tváře. Něco takového jsem neviděl ani ve Vídni, kde sice člověk potká na každém roku muslimku se zahalenou hlavou, ale je velmi vzácné potkat muslimku se zahalením tváře.

Během procházky čtvrtí jsem příliš nefotil, měl sem obavu z možných reakcí muslimů posedávajících v křesílkách na chodnících, ale pořídil jsem aspoň pár fotek muslimských mnichovských obchodů. Jak mi vysvětlil můj doprovod, tak se jedná o lepší muslimskou část Mnichova. Muslimové tam žijící nebo provozující obchody jsou relativně zámožnější a tak i ulice vypadají kulturněji, ale v lokalitách Mnichova, kde žiji sociálně slabí muslimové, tak tam to vypadá podobně jako u nás v romských ghettech.

Nakonec kultura muslimských přistěhovalců má s romskou kulturou hodně společného. Více k tématu v mém článku Romští muslimové – neznáma část evropských muslimů zde.

Více o islámu v České republice se dočtete v knize Islám a islamismus v České republice, ukázka zde.

Lukáš Lhoťan 

Je bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | Německo  | imigrace
4258 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Video: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményKarikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Dánská premiérka povede razii na ‚nezápadní‘ mladíky obtěžující rodilé DányProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Flegr: Krematoria to utáhnou. Bude hůř, pozor na Vánoce. Nikdo z odborníků se mi neomluvilDohra masakru z Francie: Muslimové mají právo Francouze potrestat, napsal bývalý premiér
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď