"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslim bez zaváhání odpověděl: „Nejlepší islámskou zemí je Švédsko“

Autor: František Krincvaj | Publikováno: 4.6.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

K napsání tohoto článku mě přivedl rozhlasový rozhovor vedený s paní Magdou Faltovou, ředitelkou „Sdružení pro integraci a migraci“. Zcela jistě obecně platí, že každá lidská bytost má právo na důstojný život bez ohledu na barvu pleti, náboženské nebo jiné přesvědčení.

To ale zároveň neznamená, že ve jménu tohoto obecně platného pravidla se nebudou respektovat zájmy těch, od kterých se žádá pomoc. Snaha poskytovat pomoc nesmí také znamenat zavírání očí před evidentními rozdíly mezi jednotlivými společenskými kulturami, které často komplikují vzájemná soužití a v některých případech se dokonce i vzájemně vylučují. Odmítají se asimilovat, vytváří společnost ve společnosti a důsledkem je vzájemná nevraživost až nenávist.

Paní ředitelka předvedla, že neumí systémově uvažovat a dokáže prezentovat jen jeden stav diskutovaného jevu z množiny všech jeho možných stavů. Ukazuje jen na hrůzu běženců, která je špičkou ledovce celé problematiky. Je to zjednodušující pohled, který nikdy nepovede k systémovému řešení. Ani náznakem se nedokázala zmínit o složitosti a rizicích tohoto problému. S nadšením malého dítěte, kterému unikají hlubší souvislosti a vazby, hovoří jen o jedné stránce migrace, o rozmisťování běženců a jejich podpoře. O negativních dopadech vůbec nehovoří.

Co trestuhodně paní ředitelka při svých vystoupeních zcela opomíjí, je bezpečnostní riziko. V Libyi se etabloval islámský stát, v dalších zemích Afriky se islámští představitelé výrazně radikalizují. A jak si paní ředitelka představuje rozpoznat mezi běženci tyto nepřátelské elementy? Snad čichem? Nebo si snad myslí, že země původu bude dodávat seznamy? Libyjští radikálové se vůbec netají tím, že chtějí přenést stávající islámský boj na evropskou půdu. Bezmezná a bezhlavá pomoc běžencům je pro Evropu mimo jiného i jasně velkým bezpečnostním rizikem.

Sběr trosečníků ve Středozemním moři, s následnou dislokací běženců v Evropě není řešením. Řešením také není potápění prázdných lodí při jejich zpáteční cestě pro další ubožáky. Organizátoři tohoto hanebného obchodu rychle prohlédnou tuto taktiku a na zpáteční cestu si na lodích ponechají určitý počet rukojmích. Těžko si lze představit, že za této situace si někdo dovolí tyto lodě potopit. A efektivnost této nákladné akce bude nakonec mizerná. Navíc Evropa není nafukovací a těch chudáků v Africe a na Blízkém východě, kteří potřebují pomoc, je nesrovnatelně více než počty dnešních běženců. Proto tyto počty budou nadále narůstat, pokud se nebude řešit podstata problému. Přesun zbídačeného afrického, syrského, iráckého, libyjského či jiného obyvatelstva do Evropy není řešením a je pouze přesouváním bídy do Evropy. Je to krátkozraká politika, hraničící až s hloupostí.

Navíc k bídě a chaosu v Iráku, Sýrii a Libyi napomohla vojenská agrese nebo vojenská podpora ze strany západních států, která v případě Libye se dokonce licoměrně nazvala „humanitární misí“. Proto státy, které se na těchto kampaních podílely, v první řadě USA, by se měly o běžence z těchto zemí postarat výraznější mírou.

Pomáhat ano, ale za předem jasně stanovených pravidel a regulací počtů přijatých imigrantů. Při porušení stanovených pravidel nebo zákonů by měla následovat okamžitá repatriace do země původu.

Je zapotřebí pohledět pravdě do očí a uvědomit si, že většina běženců z Afriky, ale i z jiných končin, je z hlediska jejich pracovních dovedností jen těžko použitelná. Počet vzdělaných na celkovém počtu migrantů je zanedbatelný a otázkou také zůstává srovnatelnost úrovně jejich vzdělání s evropským standardem. Počet gastarbeiterů, kdysi do Evropy přilákaný zvláště Německem a Francií, dnes přesahuje možnosti jejich uplatnění na pracovním trhu. Jinak řečeno, bez odborně stanovených regulačních pravidel dojde v Evropě k nárůstu nezaměstnanosti, která již dnes v některých zemích je neúnosně vysoká.

V každém případě dojde k výraznému zvýšení výdajů na sociální politiku. Navíc lze u přijatých běženců očekávat to samé, co se přihodilo řadě muslimů žijících v Evropě, a to i v případech jejich druhé nebo třetí generace.  Tím problémem je frustrace, která nastává v důsledku neschopnosti nebo i úmyslného nezájmu se zapojit do našeho stylu života a integrovat se. Následkem tohoto stavu je pocit vyloučení ze společnosti a nespokojenost, která vždy vede ke kriminalitě.

Inspiraci k řešení problematiky migrace bychom mohli hledat u Austrálie, USA nebo ve Švýcarsku. Australská vláda, na základě špatných zkušeností s běženci, se jasně rozhodla chránit vlastní obyvatelstvo před nájezdy těchto většinou nepřizpůsobivých běženců. Již na moři je vrací zpět nebo je umísťuje do uprchlických táborů  na ostrovech mimo vlastní území. Vláda USA zase staví ochranný plot s čidly na pohyb. Navíc podél této chráněné hranice rozmístila ozbrojené strážce s možností použít zbraň. Švýcarsko, jako vnitrozemní stát, problém migrace vyřešilo jasně stanovenými pravidly a ročními kvótami pro příjem přistěhovalců, které se určují v návaznosti na možnosti pracovního trhu. Toto řešení nenarušuje stabilitu státu, jak se stalo v případech neřízené imigrace, například ve Francii nebo i v jiných evropských zemích.

Poučením by mělo být i Švédsko. Švédská vláda po všech stránkách neuvěřitelně štědře podporuje přistěhovalce. A jaký je výsledek této pomoci? Narůstají problémy s muslimy, vznikají pouliční boje, vypalují se čerpací stanice atd. Sdělovací prostředky tuto situaci tutlají a oficiálně se o tom mlčí. Ve městě Malmö je sídliště  Rosengård, kde žije asi 40 000 přistěhovalců, většinou muslimů. Není zde jediná policejní stanice, protože v případě zákroku proti nepřizpůsobivým by policie mohla být označená za xenofobní nebo rasistickou. A tak se ve večerních nebo nočních hodinách nedoporučuje návštěva této lokality.

Švédskou situaci dokresluje rozhovor moderátora televize BBC s muslimským přistěhovalcem ve Švédsku. Na otázku moderátora, kde je nejlepší islámská země, muslim bez zaváhání odpověděl: „Nejlepší islámskou zemí je Švédsko“. To není k úsměvu, ale je to mrazivá skutečnost. Pokud se Evropa rychle neprobudí, jaká bude asi za 20 let? Ve Švédsku se proto založila nová strana „Švédští demokraté“ (Sverigedemokraterna). Dostala se do parlamentu. Jejím cílem je změnit nesmyslnou imigrační politiku stávající švédské vlády, prosadit řadu změn v ekonomické oblasti a nepřizpůsobivé repatriovat tam, kam patří.

Dodnes Evropa, potažmo bruselská politická garnitura, nedokázala vyřešit problémy ani s Romy ani s muslimy již dnes žijícími v Evropě. Nedokáže řešit ekonomicko-společenské propady některých zemí EU. Nesystémové zjednodušené řešení migrace tento problém nejenom že nevyřeší, ale navíc dnešní bolavá místa EU ještě prohloubí. Proto jen s obavami lze očekávat, jakým způsobem bude bruselská žvanírna řešit tento citlivý a velmi komplikovaný problém s běženci. 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | přistěhovalectví
6855 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Zvítězí Trump a do roku 2027 „dojde v USA k něčemu na způsob revoluce,“ tvrdí autor překvapivě se naplňujících předpovědí. Jestli si myslíte, že rok 2020 je příšerný, tak jen počkejte na rok 2024. Ještě jste nic neviděliHlava uříznutá muslimem v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...Tohle fanoušci Pavla Novotného nerozdýchali. Co provedl? Záležitost vede až na Hrad
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď