"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslim bez zaváhání odpověděl: „Nejlepší islámskou zemí je Švédsko“

Autor: František Krincvaj | Publikováno: 4.6.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

K napsání tohoto článku mě přivedl rozhlasový rozhovor vedený s paní Magdou Faltovou, ředitelkou „Sdružení pro integraci a migraci“. Zcela jistě obecně platí, že každá lidská bytost má právo na důstojný život bez ohledu na barvu pleti, náboženské nebo jiné přesvědčení.

To ale zároveň neznamená, že ve jménu tohoto obecně platného pravidla se nebudou respektovat zájmy těch, od kterých se žádá pomoc. Snaha poskytovat pomoc nesmí také znamenat zavírání očí před evidentními rozdíly mezi jednotlivými společenskými kulturami, které často komplikují vzájemná soužití a v některých případech se dokonce i vzájemně vylučují. Odmítají se asimilovat, vytváří společnost ve společnosti a důsledkem je vzájemná nevraživost až nenávist.

Paní ředitelka předvedla, že neumí systémově uvažovat a dokáže prezentovat jen jeden stav diskutovaného jevu z množiny všech jeho možných stavů. Ukazuje jen na hrůzu běženců, která je špičkou ledovce celé problematiky. Je to zjednodušující pohled, který nikdy nepovede k systémovému řešení. Ani náznakem se nedokázala zmínit o složitosti a rizicích tohoto problému. S nadšením malého dítěte, kterému unikají hlubší souvislosti a vazby, hovoří jen o jedné stránce migrace, o rozmisťování běženců a jejich podpoře. O negativních dopadech vůbec nehovoří.

Co trestuhodně paní ředitelka při svých vystoupeních zcela opomíjí, je bezpečnostní riziko. V Libyi se etabloval islámský stát, v dalších zemích Afriky se islámští představitelé výrazně radikalizují. A jak si paní ředitelka představuje rozpoznat mezi běženci tyto nepřátelské elementy? Snad čichem? Nebo si snad myslí, že země původu bude dodávat seznamy? Libyjští radikálové se vůbec netají tím, že chtějí přenést stávající islámský boj na evropskou půdu. Bezmezná a bezhlavá pomoc běžencům je pro Evropu mimo jiného i jasně velkým bezpečnostním rizikem.

Sběr trosečníků ve Středozemním moři, s následnou dislokací běženců v Evropě není řešením. Řešením také není potápění prázdných lodí při jejich zpáteční cestě pro další ubožáky. Organizátoři tohoto hanebného obchodu rychle prohlédnou tuto taktiku a na zpáteční cestu si na lodích ponechají určitý počet rukojmích. Těžko si lze představit, že za této situace si někdo dovolí tyto lodě potopit. A efektivnost této nákladné akce bude nakonec mizerná. Navíc Evropa není nafukovací a těch chudáků v Africe a na Blízkém východě, kteří potřebují pomoc, je nesrovnatelně více než počty dnešních běženců. Proto tyto počty budou nadále narůstat, pokud se nebude řešit podstata problému. Přesun zbídačeného afrického, syrského, iráckého, libyjského či jiného obyvatelstva do Evropy není řešením a je pouze přesouváním bídy do Evropy. Je to krátkozraká politika, hraničící až s hloupostí.

Navíc k bídě a chaosu v Iráku, Sýrii a Libyi napomohla vojenská agrese nebo vojenská podpora ze strany západních států, která v případě Libye se dokonce licoměrně nazvala „humanitární misí“. Proto státy, které se na těchto kampaních podílely, v první řadě USA, by se měly o běžence z těchto zemí postarat výraznější mírou.

Pomáhat ano, ale za předem jasně stanovených pravidel a regulací počtů přijatých imigrantů. Při porušení stanovených pravidel nebo zákonů by měla následovat okamžitá repatriace do země původu.

Je zapotřebí pohledět pravdě do očí a uvědomit si, že většina běženců z Afriky, ale i z jiných končin, je z hlediska jejich pracovních dovedností jen těžko použitelná. Počet vzdělaných na celkovém počtu migrantů je zanedbatelný a otázkou také zůstává srovnatelnost úrovně jejich vzdělání s evropským standardem. Počet gastarbeiterů, kdysi do Evropy přilákaný zvláště Německem a Francií, dnes přesahuje možnosti jejich uplatnění na pracovním trhu. Jinak řečeno, bez odborně stanovených regulačních pravidel dojde v Evropě k nárůstu nezaměstnanosti, která již dnes v některých zemích je neúnosně vysoká.

V každém případě dojde k výraznému zvýšení výdajů na sociální politiku. Navíc lze u přijatých běženců očekávat to samé, co se přihodilo řadě muslimů žijících v Evropě, a to i v případech jejich druhé nebo třetí generace.  Tím problémem je frustrace, která nastává v důsledku neschopnosti nebo i úmyslného nezájmu se zapojit do našeho stylu života a integrovat se. Následkem tohoto stavu je pocit vyloučení ze společnosti a nespokojenost, která vždy vede ke kriminalitě.

Inspiraci k řešení problematiky migrace bychom mohli hledat u Austrálie, USA nebo ve Švýcarsku. Australská vláda, na základě špatných zkušeností s běženci, se jasně rozhodla chránit vlastní obyvatelstvo před nájezdy těchto většinou nepřizpůsobivých běženců. Již na moři je vrací zpět nebo je umísťuje do uprchlických táborů  na ostrovech mimo vlastní území. Vláda USA zase staví ochranný plot s čidly na pohyb. Navíc podél této chráněné hranice rozmístila ozbrojené strážce s možností použít zbraň. Švýcarsko, jako vnitrozemní stát, problém migrace vyřešilo jasně stanovenými pravidly a ročními kvótami pro příjem přistěhovalců, které se určují v návaznosti na možnosti pracovního trhu. Toto řešení nenarušuje stabilitu státu, jak se stalo v případech neřízené imigrace, například ve Francii nebo i v jiných evropských zemích.

Poučením by mělo být i Švédsko. Švédská vláda po všech stránkách neuvěřitelně štědře podporuje přistěhovalce. A jaký je výsledek této pomoci? Narůstají problémy s muslimy, vznikají pouliční boje, vypalují se čerpací stanice atd. Sdělovací prostředky tuto situaci tutlají a oficiálně se o tom mlčí. Ve městě Malmö je sídliště  Rosengård, kde žije asi 40 000 přistěhovalců, většinou muslimů. Není zde jediná policejní stanice, protože v případě zákroku proti nepřizpůsobivým by policie mohla být označená za xenofobní nebo rasistickou. A tak se ve večerních nebo nočních hodinách nedoporučuje návštěva této lokality.

Švédskou situaci dokresluje rozhovor moderátora televize BBC s muslimským přistěhovalcem ve Švédsku. Na otázku moderátora, kde je nejlepší islámská země, muslim bez zaváhání odpověděl: „Nejlepší islámskou zemí je Švédsko“. To není k úsměvu, ale je to mrazivá skutečnost. Pokud se Evropa rychle neprobudí, jaká bude asi za 20 let? Ve Švédsku se proto založila nová strana „Švédští demokraté“ (Sverigedemokraterna). Dostala se do parlamentu. Jejím cílem je změnit nesmyslnou imigrační politiku stávající švédské vlády, prosadit řadu změn v ekonomické oblasti a nepřizpůsobivé repatriovat tam, kam patří.

Dodnes Evropa, potažmo bruselská politická garnitura, nedokázala vyřešit problémy ani s Romy ani s muslimy již dnes žijícími v Evropě. Nedokáže řešit ekonomicko-společenské propady některých zemí EU. Nesystémové zjednodušené řešení migrace tento problém nejenom že nevyřeší, ale navíc dnešní bolavá místa EU ještě prohloubí. Proto jen s obavami lze očekávat, jakým způsobem bude bruselská žvanírna řešit tento citlivý a velmi komplikovaný problém s běženci. 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | přistěhovalectví
6749 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Anglická vláda přiznala, že úřady roky tolerovaly sexuální zneužívání děti muslimskými zločinciPo nepokojích chce Trump prohlásit ANTIFA za teroristickouDůvod proč se zhoršuje situace Francouzů: Skoro polovina sociálních dávek je vyplácena cizincůmCikáni zabili v centru Budapešti dva mladé MaďaryUž vám to zůstane: Ve Francii pochod na podporu ilegálů

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNikoliv náhodou jsou hlavními protagonisty protiruské kampaně mladí komunální politici, kteří nemají vlastní zkušenost ani s komunismem. O to falešnější a vykalkulovanější je jejich kampaň

euPortal.cz

Bude ČR čistým plátce do rozpočtu EU už od příštího roku? Cítím se diskriminován. Mám pocit, že moje země byla ukradena nebo že jsem byl unesen a umístěn na neznámém cizím místě, které neuznávám jako domov

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

ParlamentniListy.cz

Bitka. Kolajovi se postavil Zahradil. „Bonz“ do Bruselu? Tak lehké to nebudeVIDEO Milion chvilek Čechům vysvětluje, co je to demokracie
Články autora
Průzkum
Je právo k vlasti založeno spíše vlastenectvím nebo praktikováním islámu? V multikulturních zemích Evropy nyní vyvstává spor: Je přednostnějším právem k určitému území vlastenectví a národní příslušnost nebo to, že je tam rozšířen a praktikován islám (dar-al-islám)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď