"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Irské referendum: odhalení taktiky prohomosexuální lobby

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 1.6.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Irsko je další zemí, ve které se ukázalo, že registrované partnerství je pouze prvním krokem. Registrované partnerství je zde od roku 2011 legální. Po masivní kampani včera Irové odhlasovali zakotvení homosexuálního „manželství“ do národní ústavy.

Irské referendum: odhalení taktiky prohomosexuální lobby

Tím se potvrdilo, že cílem lobby je vposledku změna významu manželství, jeho oslabení a k tomu též připojení možnosti adopce dětí. Těmito slovy začíná tisková zpráva, kterou k výsledku referenda v Irsku uveřejnila slovenská Aliancia za rodinu.

Někteří z irských biskupů varovali před důsledky redefinice manželství v ústavě: „Obáváme se, že pokud bude tato změna přijata, bude čím dál těžší hovořit na veřejnosti o manželství jako o svazku mezi mužem a ženou. Co pak budeme učit děti ve škole o manželství? Budou ti, kdo upřímně věří, že manželství je svazkem mezi mužem a ženou, nuceni jednat proti svému svědomí? Lze nalézt způsob, jak chránit občanská práva homosexuálů, aniž by se narušil základní význam manželství, jak byl po staletí obecně srozumitelný napříč kulturám a náboženstvím?“

Do celospolečenské kampaně za změnu definice manželství se zapojily mnohé významné subjekty i skupiny a těšila se též významné finanční podpoře. Každá z veřejně financovaných politických stran v irském parlamentu aktivně kampaň za homosexuální „manželství“ podporovala a svým členům hrozila vyloučením v případě, že tuto linii nebudou držet. Média také intenzivně kampaň podpořila a přitom ignorovala rozsudek Nejvyššího soudu Irska, který zajišťoval povinnost rovnoměrného prostoru pro skupiny obou názorových stran ve veřejné debatě. Do kampaně se též zapojil státní policejní sbor v Irsku.

V referendu se pro redefinici manželství vyslovilo 62 % účastníků. Účast v referendu byla přibližně 60 % voličsky oprávněné populace. Jde o vážný milník - Irsko je totiž první zemí na světě, kde došlo k redefinici manželství po referendu.

23. 05. 2015, RC, Aliancia za rodinu.sk

Převzato se souhlasem redakce.

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | politická korektnost
2841 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď