"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sýrie: vláda by mohla porazit Islámský stát, pokud jej nebudou podporovat cizí země

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 31.5.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Syrský katolický arcibiskup popsal prezidenta Bašára Al Asada jako „dobrého muže“, ačkoli vzápětí dodal, že nemá v úmyslu vyjadřovat mu politickou podporu. V rozhovoru pro webovou stránku Crux arcibiskup z Aleppa Jean-Clement Jeanbart popřel, že by křesťané v Sýrii během této krvavé občanské války podporovali vládu.
 
„Nejsme proasadovští,“ řekl. „Jsme pro vládu, která bude otevřená vůči všem denominacím. Osobně bych řekl, že Bašár al Asad je dobrý člověk,“ uvedl melchitský katolický arcibiskup. Mlčky potvrdil zprávy o válečných zločinech Asadova režimu, neboť dodal: „To neznamená, že je anděl.“
 
Arcibiskup Jeanbart řekl, že vzestup Islámského státu by mohl být zastaven, pokud by žoldákům byl zablokován vstup do země přes Turecko a Jordánsko. Vyzval Spojené státy, aby vyvíjely tlak především na Turecko, neboť je třeba zastavit příliv nových rekrutů džihádistického režimu. Potvrdil, že syrská armáda by mohla porazit Islámský stát, pokud teroristé nebudou mít přístup k vnějším zdrojům výzbroje a lidských sil.
 
Syrský arcibiskup prohlásil, že představitelé mezinárodního společenství by mohli zastavit boje v jeho zemi i bez přímé vojenské intervence. „Stačí prostě přestat sytit rebelie a terorismus,“ řekl.
 
14. 05. 2015, CWN
 
 

Klíčová slova: terorismus  | džihád
2590 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683