"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

„Rasismus a xenofobie“ pomáhaly přežít národům

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 22.5.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

současné době media a blogeři hodně probírají invazi obyvatel Afriky a Blízkého Východu na jižní pobřeží Evropy. Převážně v souvislosti s úmrtími na moři, jsme zásobováni srdceryvnými obrázky utopených imigrantů a články apelující na naše humanitní cítění, na naši křesťanskou tradici. 
 
Přiznám se, že nesouhlasím s těmi, kteří jásají nad tím, když se nějaká loď s lidmi směřujícími na moři potopí, nesouhlasím s těmi, kteří jako nejlepší řešení této invaze považují torpedování jejich lodí. Ač nesouhlasím, tak kdesi moje temné já vyjadřuje podobné myšlenky, které odmítám. Jako křesťan považuji za samozřejmé, že Evropa těmto lidem nabídne pomoc. Jako člověk a obyvatel Evropy mám z této řízené invaze strach.
 
Řízené proto, že tato novodobá invaze emigrantů do Evropy je řízena, organizována. Neodvažuji se spekulovat kým a v čí prospěch. To přenechám jiným a hlavně není to součástí mého zamyšlení.
 
Evropa již jednou v podobné situaci byla. Od čtvrtého století do desátého se Evropa potýkala opakovaně s nájezdy kočovníků z cizích národů, kteří nejprve ohrožovali západní část Římské říše a později Franckou říši, zárodek dnešní Evropy. Hunové, Avaři, Langobardi, Arabové, Berbeři, Vizigóti, Vandalové, Vikingové, z nichž Arabové, Vikingové a slovanské kmeny ohrožovali i východní část Římské říše, dnes známou jako Byzance.
 
Přesto je zde rozdíl. Tehdejší nájezdníci přišli se zbraněmi a jasným úmyslem dobýt životní prostor pro sebe, čemuž se tehdejší „Evropa“ představovaná Pax Romana, samozřejmě bránila. Někdy úspěšně, někdy neúspěšně, a přestože nakonec podlehla, tak měla štěstí, že dobyvatelé přijali římské zásady, římskou kulturu, římské zákony a v neposlední řadě i římské náboženství, které v té době bylo křesťanství.
 
S jedinou výjimkou. A to byli Arabové a Berbeři, v době dobývání invaze již muslimové, kterým nešlo jen o nový životní prostor, ale hlavně o nový prostor pro jejich Boha. Tedy něco, co bylo tehdejším Evropanům naprosto cizí a nepochopitelné. Byla to právě ta cizost, která Evropany vzburcovala k odporu, který vyústil k první porážce Arabů a Berberů a to v bitvě u Poitiers. Cizost a odpor k této cizosti tak neslučitelné s chápáním a pohledem Evropanů na život. Evropané velice rychle poznali, že islámští nájezdníci nejenže nikdy nebudou respektovat evropské zvyklosti, ale také poznali, že pokud chtějí žít, jak žili, jak žili jejich otcové, tak se musí dobyvatelům tvrdě postavit.
 
Dnešní nájezdníci přicházejí beze zbraní. Hledají „lepší“ život. Život, který jím však nevyhovuje. Vadí jím. Kritizují jej, a co dělá Evropa? Nic. Tedy nic proto, aby dotyčným řekla……..   „Toto je naše zem, zde je naše právo, zde je naše kultura“. Naopak. Děla vše proto, aby se zde imigranti cítili jako doma. Omlouvá jejich zvyklosti a potlačuje vše, co směřuje nejen k evropské politice multikulturalismu, ale potlačuje i každý nesouhlasný názor s touto politikou.
 
Každý kritik nesouhlasu s invazí emigrantů se však také nevyhnutelně střetává s mediální masáží, srdceryvnými články apod. Setkává se také s nálepky „xenofob, rasista, fašista, nacista“, je to totiž snazší než s kritiky vést dialog na základě racionálních argumentů. Přitom kritici této řízené invaze se chovají stejně, jako se chovala Římská a Francká říše, k jejímž odkazům se Evropa hlásí….
 
Křesťan ve mně říká, pomozme jim. Moje temné já opakuje slova kapitána Morávka „Věřím v Boha a své pistole“
 
Kapitán Morávek, vedl odboj proti nacistické okupaci, najde následovníka v odboji proti ...

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | přistěhovalectví
3229 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nová německá vláda již otevřeně deklaruje snahu vytvořit z EU Spojené státy evropské!Na zříceném britském bombardéru ve Středozemním moři jsou možná jaderné zbraněLukašenkova 5.kolona: německé neziskovky chtějí přijmout imigrantyPapamobil vpohodě, Zemanova kukaň bizarníŠvédsko: LGBT fanatici se tam snažili pomoci chemie měnit pohlaví dětí a těžce jim ublížili

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapilaCo Janda napáchal proti Rusku, napáchá teď proti Číně. Na vnitru budou mít pré, obává se Jaroslav Bašta
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď