"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Americký soudce nadřadil svobodu slova nad náboženství

Autor: 10news.cz | Publikováno: 19.5.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Federální soudce John Koeltl z Manhattanu v úterý 21. dubna vydal zásadní rozsudek v zájmu ochrany svobody slova. Nařídil zveřejnění kontroverzní reklamy na autobusech městské hromadné dopravy v New Yorku, která říká jménem organizace Hamáz: "Zabíjení židů je uctíváním, jež nás přibližuje Alláhovi", s dovětkem: "Toť jejich džihád. Jaký je ten váš?" Informaci přinesla dnes agentura Reuters. V soudní žalobě soudce Koeltl zamítl argument přepravce, že by zveřejnění této reklamy mohlo iniciovat terorismus, případně jiné násilí. Soudce prohlásil, že reklama vytvořená Americkou iniciativou pro ochranu svobody je chráněna prvním článkem Ústavy Spojených Států Amerických.

 Adam Lisberg, mlučí MTA - organizace zajišťující městskou hromadnou dopravu v New Yorku, řekl: "Jsme tímto rozhodnutím zklamaní, hodnotíme naše další možnosti."

David Yerushalmi, právní zástupce Americké iniciativy pro ochranu svobody po diskuzi o bezpečí cestujících a možných teroristických útocích svou řeč uzavřel: "Samozřejmě, že vedení podniku má právo a povinnost chránit bezpečí cestujících, ale nemají právo dát teroristům nebo potencionálním teroristů právo veta."

Případ Americké iniciativy pro ochranu svobody vs. Newyorské přepravní společnosti je k nalezení u Amerického oblastního soudu, Jižní oblast New Yorku pod číslem 14-07928.

Klíčová slova: multikulturalismus  | USA  | terorismus
2262 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683