"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Výsledek multikulturalismu a přistěhovalectví - spojení Albánie a Kosova

Autor: 10news.cz | Publikováno: 12.5.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Albánský předseda vlády Edi Rama prohlásil, že spojení Albánie a Kosova, donedávna srbského území, je nevyhnutelné. "Otázkou je, jak se to stane. Buď se to stane v kontextu Evropské unie jako přirozený proces a s pochopením všech, nebo se to stane jako reakce na slepotu a lenost Evropské unie," přitvrzuje Rama.

Srbský prezident Tomislav Nikolič albánskému premiérovi doporučuje "nebubnovat na válečný buben" a srbský premiér Alexandr Vučič k tomu na Twittru připojuje, že Albánie a Kosovo nebudou nikdy jednou zemí. Zároveň žádá albánské politické špičky, aby zastavily iniciaci nestability v regionu. Srbsko již v minulosti zažilo, jak tvrdí Albánci dokáží být v boji o území, když v několika

dekádách přišlo o Kosovo, donedávna historické a náboženské centrum Srbska. Někteří Albánci žijí pro vizi o Velké Albánii. Ta zahrnuje nejen další srbské území, ale také část Makedonie, Černé Hory, Bulharska a Řecka. Mapa uvnitř článku.

Klíčová slova: multikulturalismus  | přistěhovalectví
2474 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683