"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Převádí Muslimská obec v Praze finance na podporu islamizace skrze tzv. „bílé koně“?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 10.5.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Vážné kauze s podivnými finančními transakcemi s islámskými organizacemi z arabského světa čelí Muslimská obec v Praze. Na internetu byla totiž zveřejněná emailová korespondence Vladimíra Sáňky.

article_photo

Vladimír Sáňka je bývalý předseda Muslimské obce v Praze a je současný místopředseda českým státem registrované církve Ústředí muslimských obcí v ČR, je také stíhán pro šíření náboženské nenávisti a islámského extremismu (podrobnosti zde). 

V této korespondenci Vladimír Sáňka hovoří o možnostech transakce finančních prostředků na podporu šíření islámu od islámské organizace v Egyptě, která má ovšem nespecifikované problémy s Egyptskou vládou a proto nemůže poslat peníze přímo Muslimské obci v Praze, ale mohla by je poslat službou Western Union některému z členu Muslimské obce.

Korespondence je údajně z 29 dubna 2015 a byla adresována představitelům Muslimské obce v Praze. Byla poprvé zveřejněná na webu rasistické skupiny White media a šíří se po dalších webech. Vladimír Sáňka v korespondenci píše o částce zhruba 20 000 kč. Pokud se potvrdí, že zveřejněná korespondence je pravá, je tu několik otázek na které by měli muslimové odpovědět:

O jakou islámskou organizaci se jedná a jaké má problémy s Egyptskou vládou, že nemůže posílat peníze do ciziny?

Je standartním způsobem převádění financí od islámských organizací na islámské aktivity v ČR dělat to skrze „bílé koně“, aby tak nebylo možné zjistit, odkud peníze pocházejí, pokud se vůbec objeví v účetnictví?

A co na takovéto aktivity českým státem registrované obce říkají naši policisté, odborníci z Ministerstva vnitra a BIS?

V knize Islám a islamismus v České republice, ukázka o spolupráci českých muslimů s tajnými službami zde, jsem právě na takovéto podivné transakce poukázal a pokud se potvrdí pravost zveřejněné korespondence, tak to jen bude ukazovat na to, že čeští muslimové s takovými praktikami neskončili ….

Vladimír Sáňka v pražské modlitebně ...

Islám & islamismus v České republice

  • Nakladatel: Lhoťan Lukáš
  • ISBN: 978-80-904932-3-0, EAN: 9788090493230
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 120 stran, 15 × 21 cm, česky
  • Rozměry: 15 × 21 cm
  • Rok vydání: 2013 (2. rozšířené vydání)
  • V e-shop zde.
  •  

 

Klíčová slova: islamizace  | šáría  | Egypt
2452 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Finská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU! Expremiér: Musíme mít odvahu si přiznat, že máme problém s islámem!Rakouská armáda vyhodila vojenského imámaMuslimka na nádraží v Lyonu hrozila bombouProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Francouzský prezident oznámil, že se nadále snaží pofrancouzštit migranty. Slíbil přijmout tvrdé zákony, aby potřel „islámský separatismus“To jsou ale náhodičky... Jak to doopravdy bylo s koronavirem...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Prymula byl symbol, teď už Babiš jen minimalizuje škody. Krizové řízení ale dnes moc nepředvedl, kroutí hlavou politologPodpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď