"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Antiislám je antinacismem a antikomunismem dnešní doby

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 3.5.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

   ISLAMOFOBIE  NEBO  ANTIISLAMISMUS?  

Ve svém článku „Kdo jsou ti, kteří otevírají dveře Evropy muslimské invazi?“, uveřejněném na našem serveru 19. ledna 2015, jsem se snažil analyzovat motivace našich odpůrců.

    Dnes chci zmínit další jejich texty, uveřejněné v Lidových Novinách. Ale ještě před tím bych si rád dovolil krátký sémantický rozbor termínů, které proti nám používají.

    Slovo Islamofobie není neutrální. Fobie znamená neodůvodněný strach z něčeho, neodůvodněné nepřátelství vůči něčemu. Tak, na příklad, slovo klaustrofobie znamená patologický strach z  pobytu v uzavřené místnosti, agorafobie podobně neodůvodněný strach z otevřeného prostranství.

    Náš odpor vůči islamistům nemá nic společného s těmito psychotickými obavami. Je to zcela logický a plně zdůvodněný odpor vůči ideologii nenávisti a úsilí o světovládu.

    Když po první světové válce vznikl italský fašismus a německý národní socialismus, tak o jejich odpůrcích nikdo neříkal, že trpí fašistofobií nebo nacistofobií. Oni sami se hrdě nazývali antifašisté, stejnětak jako odpůrci toho druhého tehdejšího totalitarismu se nazývali antikomunisté. My, odpůrci toho třetího totalitarismu jsme tedy prostě antiislamisté.

    Snad by bylo oprávněné označit jako islamofoba někoho, kdo by měl zásadní odpor k jakémukoli jedinci jenom proto, že se mu dostalo muslimské výchovy. Nevím, zda tací lidé existují, já jsem žádného takového nepotkal. Domnívám se, že dobří i méně dobří lidé se nacházejí asi ve všech národech a náboženských komunitách. Myslím si ale též, že ne všechna vyznání, ne všechny světové názory mají stejnou hodnotu. Některé pomohly víc než jiné k zlepšení morálního stavu lidstva, což se ovšem neprojevuje nutně u každého jednotlivce, který jimi byl ovlivněn. Snad mohu dodat, že ti, kteří nás nazývají islamofoby, se sami často projevují opravdu málo čestně a slušně.

 

    V těchto dnech se připomíná sté výročí začátku první genocidy dvacátého století, genocidy Arménů. Lidové Noviny o tom uveřejnily 18. dubna článek pana Břetislava Turečka „Odsun, který se krvavě zvrhl.“ Článek zcela systematicky hájí pachatele genocidy. Řekl bych, že už jeho titulek není neutrální. Slovo „odsun“ známe samozřejmě především ve spojení s odsunem sudetských Němců z Československa po druhé světové válce. Takže už titulek naznačuje, že vlastně ti Turci udělali Arménům jenom něco podobného tomu, co Češi udělali svým německy mluvícím spoluobčanům. A že Češi nemají žádný zájem to připomínat, pokud nechtějí, aby někdo jim připomínal brutální etnickou čistku z let 1945-1946.

    Pan Tureček píše, že „Arméni kolaborovali s nepřítelem své země.“ Popisuje masakry Arménů jako reakci Turků na arménské ukrutnosti spáchané na Turcích. Vůbec ve svém článku nezmiňuje předchozí masakry Arménů Turky, které se odehrály koncem 19.století a pak v roce 1909. A především, Arméni přece nebyli nepřáteli své země. Byli porobenými, nerovnoprávnými poddanými  muslimského chalifátu.  Určitě méně rovnoprávnými, nežli čeští občané Rakouska-Uherska. A i ti přes to vstupovali do legií, raději, než aby bojovali za Habsburky. Řekne i o nich  pan Tureček, že „kolaborovali s nepřítelem své země“ ?

    Závěrem pan Tureček zmiňuje slova prezidenta Zemana, v jeho rozhovoru s arménským prezidentem Sarkisijanem, že letos uplyne „sto let od genocidy arménského lidu v roce 1915, kdy zemřelo 1,5 milionu Arménů.“ Tureček ale dodává, že Česká republika tento výklad za svůj nevzala. Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře prý k tomu řekl, že „to byl soukromý názor a turecké straně byl vysvětlen.“

    Tureček nás informuje též, že „do víru kontroverzí vstoupil i papež František. Když události v osmanské říši označil před Armény, shromážděnými ve Vatikánu, za „první genocidu 20. století“, Ankara si okamžitě povolala papežského nuncia v Turecku, aby mu nad tímto projevem vyjádřila své „zklamání“.

    Tureček končí svůj článek s falešnou symetrií slovy: „K hodně divokému, brutálnímu a nelítostnému odsunu statisíců nevinných došlo v osmanské říši před sto lety nade vší pochybnost. A o tom, že se už před tím část Arménů rozhodla, v součinnosti se sousední říš,í rozbít stát, v němž žila, a sama páchala krvavé zločiny, také existuje dostatek důkazů.“

 

        Ve stejném čísle Lidových Novin vyšel rozhovor s několika specialisty nazvaný „Jako husité bychom měli Islámskému státu rozumět.“ Je k němu přiložená fotografie bojovníka Islámského státu, ničícího sochu asyrského okřídleného býka ze 7. století před n.l. Historička umění, paní Milena Bartlová, to komentuje:  „Označení „ničitel umění“ je prostředkem, jak proti někomu semknout všechny „slušné lidi“, celou vyspělou civilizaci, vyřadit dotyčné a pak na ně zaútočit.“

    A dodává: „To jsou věci, které známe i z vlastní minulosti, a neměli bychom se povyšovat a říkat, podívejte se, jací jsou to barbaři. A měli bychom umět tomu porozumět.“

    Výtvarný teoretik a kritik Tomáš Pospiszyl dodává: „Je to válka symbolů. Tu můžeme velice dobře odečíst z toho, jaké to u nás vyvolává antiislámské nálady.(…) A typické je, že nejsilnější je islamofobie tam, kde s muslimy mají lidé nejmenší zkušenosti. Tedy i u nás.“

 

    Můžeme si myslet, že tradičně křesťansko-demokratický deník Lidové Noviny je dnes pod kontrolou určitých nadnárodních společností, které mají na Blízkém Východě své specifické zájmy. Co ale vede dva výše zmíněné odborníky k tomu, aby říkali, co říkají?

    Někdo si řekne, že tyto intelektuály někdo platí, aby takto psali. Mně se zdá pravděpodobnější, že jsou to prostě lidé, kteří se zcela rozešli se svými kořeny a kteří mají jenom nechuť k tomu, co oni sami jsou. To je ta hlavní nemoc současného Západu. Pokud se mu nepodaří se z ní včas vyléčit, tak asi nepřežije.

     A pak, víme, že mnoho lidí se bojí nezávislého myšlení. Raději se přizpůsobují vládnoucím myšlenkám. Nemusíme si takového konformismu vážit, musíme ale počítat s jeho existencí. Paul Josef Goebbels kdysi říkal: „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.“ Podstatné tedy není, co odpovídá skutečnosti, podstatné je, jak často je co řečeno. Je proto tak nutné, aby vedle oficiálních sdělovacích prostředků, které samozřejmě kontroluje velký kapitál, existovaly i nezávislá media, jako náš server.

    Závěrem bych snad mohl připomenout ještě jeden argument, který naši odpůrci rádi používají proti nám. Představují nás jako válečné štváče, kdežto sami sebe jako mírumilovné. Je třeba jim odpovědět, že nestačí být mírumilovnými, abychom měli mír. To snad stačí ve styku s normálními silami, s lidmi, kteří by někdy snad také mohli mít chuť něco ukořistit, ale v podstatě hlavně chtějí žít v míru.

    Muslimský stát (známý též jako ISIS) mezi takové partnery rozhodně nepatří. Neproviňuje se pouze ničením světového kulturního dědictví. Proviňuje se především hroznými masakry všech, kteří nesdílejí jeho zvrácenou víru. Je postaven na ideologii původního islámu, která se vytvořila v době, kdy pro většinu Arabů volba byla jenom mezi bídným hynutím na poušti, nebo ozbrojeným úsilím urvat co nejvíc těm ostatním. V současnosti demografický, politický a hospodářský vývoj Středního východu usnadňuje obnovení této ideologie a ISIS je hlavním produktem tohoto obnovení.

    

    Jakékoli ústupky tomuto státu jsou proto stejně málo platné jako byly ústupky Chamberlaina a Daladiera Hitlerovi v Mnichově v září a říjnu 1938.

Poznámka redkace

Chamberlain s papírem podepsaným s Adolfem Hitlerem v Mnichově a nazvaným "mír pro naši dobu" v roce 1938. Dopadneme stejně i dnes díky proislámským Chamberlainům?

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | politická korektnost  | Turci  | terorismus  | vlastenectví
5703 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683