"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Mohamed je klíčem k pochopení islámu jako politického systému a právního řádu, tvrdí americký vědec Bill Warner

Autor: Redakce | Publikováno: 24.4.2015 | Rubrika: Pozvánka
Ilustrace

Postoj islámu vůči nemuslimům, právo šaría v metropolích moderního světa, Islámský stát. To jsou aktuální témata zahraniční i domácí politiky. Jasné odpovědi na otázky islámské problematiky budou mít možnost Pražané slyšet ve středu 29. dubna, na Marjánce na Bělohorské ulici. Bill Warner, americký vědec, který podstatnou část svého života strávil studiem islámských textů, je posledních 14 let třídí do přehledných grafů a jednoduchých analýz. Bez emocí či pocitů a na základě vědeckého přístupu je schopen islám přiblížit v jeho nejsrozumitelnější formě. Přednáška začíná v 19 hodin.

Stále častější útoky Islámského státu a džihádistů ve Francii, Tunisku, Anglii a na dalších místech světa již nelze přehlédnout. Od pádů letadel na americké Světové obchodní centrum v září 2001 jich bylo dle monitoringu stránky http://thereligionofpeace.com napočítáno přes 25 000. Všichni si kladou stejnou otázku: Je Islámský stát pravý islám a je svatá válka proti bezvěrcům obsahem těchto učení? Odpovědi na tyto ožehavé otázky můžeme najít v publikacích Billa Warnera i na jeho dubnové tour, v rámci které proběhnou přednášky v Praze, Bratislavě a Wroclawi.

Jedním z útoků motivovaných islámem bylo napadení redakce francouzského deníku Charlie Hebdo a zavraždění dvanácti jeho novinářů. Warner k incidentu dodává:„Muslim je ten, kdo následuje Mohamedovu sunnu a Alláhův korán. V textech sunny nacházíme situace, kdy je na Mohamedovo přání zabit umělec, který učení islámu satiroval.“

Mohamedův život slouží jako dokonalý vzor pro všechny muslimy. Když tedy nahlédneme do jeho osmisetstránkové biografie nazvané síra a dalších příběhů vycházejících z jeho života, tzv. hadísů, pracujeme s tím, čemu se souhrnně říká sunna (česky „cesta“). Společně s koránem tvoří tyto publikace tzv. trilogii islámského systému. „Mohamed je klíčem k pochopení islámu. Každý dokáže pochopit životopis člověka,“ vysvětluje prezident Centra pro studium politického islámu (CSPI International) Bill Warner.

CSPI International je mezinárodní vzdělávací hnutí, které se zabývá informováním veřejnosti o politickém islámu, kritickými rozbory kořenových islámských textů a nabídkou jednoduchého vzdělávacího systému. „CSPI je jedinečné v tom, že ze složitých a těžce čitelných knih dělá přehledné, stručné a jasné publikace a videa,“ doplňuje Warner, který studiem islámských učení strávil přes 50 000 hodin svého života. 

 

Klíčová slova: Česká republika  | islám
2766 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683