"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Malta zápasí s otrávenými imigranty

Autor: -bj- | Publikováno: 16.5.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Poté, co Itálie podepsala dohodu s Libyí o navracení ilegálů a slavnostně předala jejím posádkám patrolovací lodě, které byly součástí dohody, přičemž Berlusconiho prohlášení "Nepřipustím multietnickou Itálii" obletělo svět, se stává živelnou imigrací nejkritičtěji postihnutou zemí EU - Malta. Podobně jako v Itálii, kde si premiér Berlusconi mohl svůj populistický výrok dovolit, neboť v otázce protiimigrační politiky za ním stojí 75 % veřejnosti, rovněž maltská veřejnost tuší, že mainstreamové strany v existenciálních otázkách země selhávají. Zhýčkány svou dobou, středoproudové strany prakticky všude v Evropě k tomu prostě nemají ani ideologický koncept ani okamžitou hybnost.

Země původu své emigrované občany zadarmo nechtějí; ti na to hřeší a před vyplutím do Evropy navíc záměrně ničí své doklady, aby nebylo prokazatelné, z které země pochází, a když - bez dokladů je stejně zpět nepustí. Celá zaopatřovací tíha pak spočívá na zemích připlutí, kde obvykle žádají o azyl.

Jestliže před šesti lety připlulo na Maltu na 500 ilegálů ročně, v posledních letech je to téměř 7x (!) více. A to je pro malou ostrovní zemi skutečně vyčerpávající. I když pro valnou většinu imigrantů Malta cílovou zemí není, pobydou si v provizorních detenčních lágrech, během tzv. správního zadržení, kde tupě zevlují až 18 měsíců. Těžko říci, kdo je z této situace stresovanější, zda maltská veřejnost či sami imigranté.

Stejně jako Italové, i Malťané volají po spoluúčasti ostatních 27 zemí EU při nesení imigračního břímě. A to zřejmě, nyní s novým italským protiimigračním zákonem, přece jen asi ponesou. Italský protiimigrační zákon je skutečně účinně zaměřen na vytěsnění ilegálů (např. kdo jim poskytne přístřeší, může být potrestán odnětím svobody až na tři léta), takže tito se nyní sami rozprostřou do nejbližších zemí. To je něco, s čím valná většina Italů naprosto sympatizuje, byť to za pár měsíců ostatní země EU zřejmě nazvou "Berlusconiho pomstou".

Malta samotná operuje s názorem, že afričtí imigranti by se lépe integrovali v těch evropských zemích, kde už jsou africké komunity po dlouhá léta zavedeny. Dotyčné země však tento názor příliš sdílet nechtějí. Úkosným pohledem teď kdekdo naznačuje jiný směr - středodovýchodní Evropu.

zdroj

 

4443 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Brusel vyměk' a povolil Maďarsku Sputnik VVakcína: AstraZeneca zbabrala testyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíAfrickým ilegálním imigrantům se nelíbí bezplatné ubytování v hotelích na MallorceEU: Bez očkování proti Covidu vás už nemusí zaměstnat!

ePortal.cz

Vše okolo Kavčích hor je tak strašně jednoduché. Za peníze nás všech tu partička uzurpátorů, kteří si veřejnou televizi zprivatizovali sami pro sebe, provozuje jednobarevnou televizi pouze pro někohoPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Máme tady další sluníčkářský genderový nesmyslInvaze imigrantů pokračuje. Nyní jsou jimi zahlceny Kanárské ostrovy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co budeZe Senátu se stal skanzen zamindrákovaných, zoufá si veterán komory Jaroslav Doubrava. Sluníčkáři a psychopati potřebují svojí Českou televizi
Články autora
Průzkum
Byly transparentnější volby v USA nebo v Bělorusku? Kde podle Vás byly volby transparentnější - v USA nebo Bělorusku?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď