"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Islámský stát Pakistán: dvacetiletý křesťan mučen a zabit policií

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 2.4.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Zubair Masih byl krutě zbit, když ho přes noc drželi v policejní vazbě. Byl zatčen společně s několika příbuznými poté, co muslim obvinil jeho matku z krádeže. Mobilizace aktivistů a občanské společnosti vedla k tomu, že začal být vyšetřován postup policie. Existuje jenom malá naděje, že se tato křesťanská rodina dovolá spravedlnosti.

 
Láhaur: dvacetiletý křesťan mučen a zabit policií

Pákistánská policie umučila mladého křesťana k smrti poté, co byla jeho matka obviněna z krádeže zlata u svého muslimského zaměstnavatele.

Podle vyšetřovatelů byla žena obviněna z krádeže zlatých předmětů v domě Abdula Jabara, kde pracovala jako služka za méně než 20 dolarů měsíčně.

Dvacetiletý Zubair Masih byl odvezen skupinou policistů, kteří vyšetřují případ krádeže, jíž se měla dopustit jeho matka Ayesha Bibi. Mladík byl na rozdíl od ostatních příbuzných držen ve vazbě a zemřel několik hodin po svém zatčení.

 

K incidentu došlo v Láhauru ve státě Paňdžáb a podle předběžných zpráv poskytnutých organizací CLAAS (Center for Legal Aid Assistance and Settlement) policisté mladého muže „celou noc krutě mučili“. Druhý den ráno bylo jeho bezvládné tělo „pohozeno před domem jeho rodičů“.

Žena zcela odmítá obvinění z krádeže, které proti ní podal Jabbar. Jednoho večera muslimský zaměstnavatel s policejním doprovodem vrazili do jejího domu a obvinil ji z krádeže zlata v hodnotě přes 350 dolarů.

Policisté ženu zbili a zatkli, poté ji odvlekli k jejímu bratrovi Arshadu Masihovi, u něhož bydleli její dva synové. Podle muslimského zaměstnavatele jim Ayesha předala kradené předměty, zatímco stále tvrdila, že je nevinná.

Jabbar začal před zraky lhostejných policistů Ayeshu bít. Potom policejní příslušníci odvezli celou rodinu na nejbližší policejní stanici k dalšímu šetření. Během několikahodinového výslechu této křesťanské rodiny policisté opakovaně používali násilí a mučení, ženě zlomili ruku. Později policie celou rodinu kromě Zubaira propustila.

 

Rodina se obávala o mladíkův osud, protože policie při výsleších často používá násilí, zejména proti křesťanům. A ukázalo se, že obavy byly odůvodněné, neboť ráno 6. března nalezli u svých dvěří tělo tohoto dvacetiletého muže. Lékaři potvrdili, že k úmrtí došlo v důsledku mučení.

Rodina dva dny protestovala před policejní stanicí. 8. března vyšetřovatelé pod tlakem aktivistů a občanské společnosti zahájili stíhání policejního důstojníka a tří příslušníků policie. Navzdory příslibům spravedlnosti tento případ s největší pravděpodobností skončí ubohou peněžní kompenzací rodině, zatímco policisté vyváznou bez trestu.

Pákistán s více než 180 miliony obyvatel (97 procent tvoří muslimové) je šestou nejlidnatější zemí na světě, po Indonésii druhým největším muslimským národem.

 

Zhruba 80 procent muslimů jsou sunnité, šíitů je 20 procent. Hinduisté tvoří 1,85 procenta obyvatel, následují křesťané (1,6 procenta) a sikhové (0,04 procenta).

 

V posledních letech došlo k nespočtu násilných útoků proti celým komunitám (Gojra v roce 2009 a Josefova kolonie v Láhauru v březnu 2013), bohoslužebným místům (Péšavár v září loňského roku) a jednotlivcům (Sawan Masih, Asia Bibi, Rimsha Masih a Robert Fanish Masih, který zemřel ve vězení). K těmto útokům často dochází pod záminkou tamějšího zákona o rouhání.

29. 03. 2015, Asia News

 

Klíčová slova: šáría  | islám
2305 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyMiliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraci

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Kauza brutálně zavražděného saúdského opozičního novináře Džamála Chášukdžího, jasně ukazuje dvojí metr a pokrytectví sluníčkářů a západních velmocíPodívejte se na toho odporného dobytka. Agresivní migrant v Itálii surově napadl dívku a ženu

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdoKlimatolog Václav Cílek dělá jasno: Nemluvte pouze o klimatické změně. Jsou prognózy, které v roce 2050 počítají s ochlazením
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď