"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dnešní západní představitelé vycházejí z hluboko zakořeněné představy, že každého si můžeme koupit. Nemůžeme!

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 31.3.2015 | Rubrika: Polemika
Ilustrace

Dne 19. března 2015 vysoká škola CEVRO Institut (Jungmannova 17,  110 00 Praha 1) pořádala přednášku a debatu o evropských džihádistech.
 
    Pořad uvedl Dr. Ivan LANGER, rektor CEVRO institut, bývalý ministr vnitra České republiky. Debatu řídil pan Tomáš POJAR, prorektor pro zahraniční vztahy CEVRO, který byl v letech 2010-2014 velvyslancem v Izraeli. Před tím působil jako první náměstek ministra zahraničních věcí pro bezpečnostní otázky a jako náměstek pro záležitosti Evropské unie a bilaterální vztahy s evropskými státy.
 
    Přednášeli tři odborníci. Všichni tři s arabskými jmény. Dva z nich byli představeni jako znalci islámského terorismu, činní ve Velké Británii a ve Spojených státech. Třetí jako německý novinář jordánského původu, absolvent university Birzeit v Ramallah, na území palestinské autonomní správy.
 
    Musím se přiznat, že jsem je všechny tři poslouchal s velmi smíšenými pocity. Přednáška byla připravena především pro studující CEVRO Institutu. Je to velmi drahá soukromá vysoká škola, kde jsou připravováni budoucí členové české elity, kteří budou formovat naše veřejné mínění a rozhodovat o mezinárodních vztazích naší republiky.
 
    Nejvíc se mi příčil německo-jordánský Yassin Musharbash. Ten vysvětloval, že džihádisté nejsou agresivní, poněvadž jsou muslimové. Naopak: poněvadž jsou agresivní, tak si vybírají ten výklad muslimských textů, který agresivní chování povzbuzuje.
 
    Naproti tomu, profesor Assaf Moghadam, který studuje především motivace a chování sebevražedných atentátníků, říkal, že mezi nimi jsou i dobře společensky situovaní jednotlivci, často i otcové početných rodin. Pro ně je ale dobrovolná smrt ve svaté válce odpověď na otázku, jak dát smysl své existenci. Nedodal k tomu ovšem, že takový smysl existence nabízí právě islám.
 
    V knize Eurabia, evropsko-arabská osa, paní Bat Ye´ Or píše: „Upevnění kulturních vazeb bylo od počátku prioritou evropsko-arabského dialogu. Evropská unie a Evropská komise sestavily politický systém, kontrolující kulturu, vyučování, sdělovací prostředky, informace - celek evropské společnosti. Evropsko-arabská synergie pokryla Evropu uniformním myšlením, zakořeněným v totalitární kultuře, poznamenané kristianofobií, judeofobií a islamofilií.“ (Bat Ye´ Or: „Eurabia, l´axe euro-arabe“, ed. Jean-Cyrille Godefroy, 2006, str. 185)
 
    Snad nepřeháním, když řeknu, že to je přesně to, na čem se podílí i CEVRO Institut a jeho Prague Centre for Transatlantic Relations. To je ostatně také to, co organizuje dnešní americká demokratická administrativa.
 
    Staří Římané kdysi vytvořili obrovskou a staletí trvající říši. O národech, které si podmanili, říkali: „Ať nás nenávidí, jen když se nás bojí!“ Po staletích moci a slávy ale začínali slábnout. Zvali si sousední germánské kmeny na svá území, dávali jim římské občanství a používali je k boji proti dalším vlnám germánských nájezdníků. Tento systém ovšem nevydržel do nekonečna. Germáni společně nakonec západořímskou říši dobyli.
 
    To je přesně to, co čeká dnešní Evropu a Ameriku, pokud svojí dnešní politiku nezmění. Dnešní západní představitelé vycházejí z hluboko zakořeněné představy, že každého si můžeme koupit. Nemůžeme! Jak si chcete koupit někoho, kdo je ochoten ztratit život v sebevražedném atentátu, přesto, že se má dobře a je otcem početné rodiny?
 
    Ve svém projevu, Yassin Musharbash nám s nadšením vykládal o jakémsi imámovi, který žije šťastně v Německu se svými čtyřmi manželkami a dvaceti dětmi a který údajně tráví dlouhé hodiny rozhovory s islamisty, vrátivšími se ze Sýrie a z Iráku. Snaží se je prý přesvědčit, aby v Německu žádné násilí nečinili. Vidíte tedy, že existují i hodní muslimové!
 
    Co ovšem pan Musharbash k tomu nedodal bylo, jaké argumenty asi ten imám používá, aby mohl dotyčné džihádisty přesvědčit. Že totiž zatím poměr sil v Evropě ještě muslimům neumožňuje frontální útok. Příliš mnoho násilných činů by mohlo brzdit příliv muslimů do Evropy a ochotu Evropanů (a hlavně Evropanek) přestupovat na islám. Snad by si čím dál víc Evropanů začalo uvědomovat, že islám představuje smrtelnou hrozbu pro jejich civilizaci. Zatím je proto nutné je udržovat v jejich iluzích o všelidském bratrství, dokud se islámskému světu nepodaří je podřídit své nelítostné nadvládě!
 
    Někdo mi může vyčíst přílišný pesimismus. Může mi říci, že výše zmínění mluvčí v CEVRO jsou jenom něco, jako arabští kolaboranti. O tom prvním z nich jsme se na příklad mohli dočíst, že v mládí dokonce sloužil jako parašutista v britské armádě.
 
    Víme, že každá mocnost vždy užívala kolaboranty, mezi příslušníky porobených národů. Současné elity globalizovaného evropsko-amerického světa se podobně snaží ovládat populace, které potřebují pro svou moc a bohatství – ať už jde o obyvatelstva domácí, nebo přistěhovalá. Tyto elity potřebují, aby ani ti místní, ani ti přistěhovalí, neměli žádnou silnou národní, nebo náboženskou totožnost. V CEVRO samozřejmě všichni mluvili perfektní angličtinou. Národní a náboženské identity přece překážejí volnému pohybu zboží, kapitálu a pracovních sil, ze kterého proudí ty největší zisky.
 
    Ale paní Bat Ye´Or nemá nepravdu, když píše o kultuře poznamenané kristianofobií, judeofobií a islamofilií. Představitelé zmíněných elit potřebují oslabit identity především místních obyvatel, aby mohli lépe prosadit masový příchod muslimských přistěhovalců. A ty potřebují představovat v tom nejlepším světle, i když se jich samozřejmě sami bojí. Ovšem toho, že by mohli ztratit zisky, které jim přistěhovalci přinášejí, se bojí ještě daleko více.
 
    Tento začarovaný kruh bude možno prorazit jenom tehdy, až si opravdu většina občanů, většina voličů, uvědomí, jak se věci skutečně mají. K tomu bude třeba úsilí mnoha lidí, ochotných něco dělat, aniž by je zato platil kdokoli.
 

3929 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení



Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Přituhuje: Erdogan poslal Macrona do blázince!Proč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Uprchlická realita: Dívky jsou vyděšeny, ve třídě musí mít dospělé "dítě" co je obtěžuje ...Turecko otestovalo S-400 a chce k rozhovorům o KarabachuFinská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU!

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

V polovině případů v České republice zločinci za znásilnění a sexuální delikty odejdou od soudu pouze s podmínkou, a to dokonce i v případě sexuálního zneužívání dětí! Marine Le Pen odmítá nový migrační pakt EU jako ‚sebevraždu Evropy‘

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Ne, ne. Demisí Prymuly to neskončí! Profesor Keller tuší dohru celé kauzyPohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď