"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Mezinárodní kongres o pronásledování křesťanů – We are all Nazarenes

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 29.3.2015 | Rubrika: Pozvánka
Ilustrace

CitizenGO a MasLibres společně pořádají mezinárodní kongres na téma pronásledování křesťanů v zemích, jako je Irák, Sýrie, Pákistán, Egypt nebo Nigérie. Kongres se uskuteční v Madridu v termínu od 17. do 19. dubna 2015.

 

Cílem kongresu je zprostředkovat skutečné informace o situaci křesťanů v těchto zemích lidem západního světa. V Madridu jsou mezi potvrzenými účastníky kongresu biskupové z Iráku, Sýrie, Libanonu a Nigérie, dále křesťané, kteří žijí v oblastech Blízkého východu, kde je vyhlášen džihád, manžel vězněné křesťanské matky Asie Bibi a její nejmladší dcera, o své situaci promluví také bývalí muslimové, kteří konvertovali ke křesťanství. S napětím bude očekáváno svědectví žen, které byly uneseny skupinou Boko Haram v Nigérii.

 

Na začátku konference, v pátek 17., bude možné zhlédnout premiéru filmu Freedom for Asia Bibi, který vznikl v koprodukci iniciativ CitizenGO a HazteOir.org. Na premiéru osobně dorazí producent filmu Michal Król (z Polska). Poslední sobotní příspěvek večer zazní na téma „Jak ze Západu pomoci pronásledovaným křesťanům?“.

 

Konference bude ukončena mší svatou, kterou budou celebrovat biskupové ze zemí Středního a Blízkého východu a Afriky. Zájemci mohou více informací najít nawebové stránce konference.

19. 03. 2015, citizenGO, RC

 

Klíčová slova: EU  | pronásledování
2011 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď